Trwa ładowanie...
d9g066g

"Mściciel z Katowic" ujęty? Sąsiedzi: działał, bo ludzie mieli dość

Policja zatrzymała 33-latka, którego podejrzewa o podpalenie sklepu z dopalaczami w Katowicach. Klienci lokalu od miesięcy sprawiają wiele problemów - mieszkańcy ślą prośby o pomoc, a jeden z lokatorów w zemście za awantury miał kilka razy zniszczyć drzwi sklepu. W okolicy nazwano go "mścicielem". To prawdopodobnie zatrzymany właśnie ws. pożaru mężczyzna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policyjna izba zatrzymań
Policyjna izba zatrzymań (Policja)
d9g066g

Mężczyznę, który podpala drzwi sklepu z dopalaczami przy ul. Plebiscytowej przechodnie zauważyli ok. godz. 8.

- Świadkowie mówią, że sprawca miał ze sobą butelki z płynem łatwopalnym. Oblał nią wejściowe drzwi, ale płomienie sięgnęły też okna - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską kom. Aneta Orman, rzecznik prasowy katowickej policji.

Dodaje, że mężczyznę zatrzymano, ale nie był jeszcze przesłuchiwany. Strażakom szybko udało się opanować zagrożenie. Nikomu nic się nie stało. - W środku było tylko niewielkie zadymienie, wyprowadziliśmy stamtąd sprzątaczkę - mówi PAP rzecznik katowickiej komendy Państwowej Straży Pożarnej kpt. Mateusz Pyrznowski.

d9g066g

Zobacz też: Pościg w Lublinie. Kierowca o mało nie rozjechał policjantów

Ludzie boją się o siebie i dzieci

Podpalenie to najgroźniejszy do tej pory, ale nie pierwszy, incydent związany z działalnością sklepu z dopalaczami przy ul. Plebiscytowej w śródmieściu Katowic. Jego likwidacji od wielu miesięcy domagają się okoliczni mieszkańcy, obawiający się gromadzących się w tym miejscu agresywnych młodych ludzi. Napisali w tej sprawie petycję do władz miasta.

d9g066g

W sklepie wielokrotnie ktoś rozbijał szybę. Mężczyzna - nazywany przez mieszkańców "mścicielem" przychodził przed lokal z łomem oraz łopatą w ręku i uderzał w szyby. - Zapowiedział, że podpali całą kamienicę. Wszystko działo się w połowie lipca, ale od tego czasu już nic nie robił - mówiła kilka dni temu reporterom "Dziennika Zachodniego" katowiczanka, która była świadkiem zdarzenia.

Właściciele sklepu nie zdecydowali się na zgłoszenie ataków policji.

Dopalacze spalane w piecyku?

Podpalony w środę lokal był kilkakrotnie w ostatnich tygodniach kontrolowany przez policję i sanepid. - W czerwcu oraz w lipcu policjanci towarzyszyli pracownikom sanepidu, którzy przeprowadzili kontrolę. Ostatni raz w czwartek, ale po raz kolejny nie znaleźliśmy tam żadnych zakazanych środków. Na otwarcie drzwi czekaliśmy jednak 40 minut - wyjaśnia rzeczniczka policji w Katowicach.

Mieszkańcy mówili mediom, że handlujący mają wewnątrz piecyk, w którym mogą natychmiast spalić dopalacze.

Lokalne władze informowały w lipcu, że analizują możliwość wystąpienia na drogę prawną przeciwko właścicielom sklepu.

d9g066g

Podziel się opinią

Share
d9g066g
d9g066g
Więcej tematów