Trwa ładowanie...
d2ag40c
pis

Miodowicz kontra Gosiewski w wyborczym starciu PO z PiS

Wicepremier Przemysław Gosiewski i poseł Konstanty Miodowicz będą głównymi rywalami w wyborczym starciu PiS i PO w Świętokrzyskiem. Regionalne sztaby wyborcze obu partii zastrzegają wprawdzie, że listy kandydatów nie zostały jeszcze zatwierdzone, ale nazwiska liderów są niemal pewne.

Share
d2ag40c

Jak poinformował prezes świętokrzyskiego PiS Janusz Barański, na liście kandydatów tej partii do Sejmu znajdą się wszyscy posłowie obecnej kadencji, tzn. oprócz Gosiewskiego: Halina Olendzka, Radosław Rusiecki, Maria Zuba, Krzysztof Lipiec oraz Józef Cepil - były poseł Samoobrony, a od trzech tygodni w klubie parlamentarnym PiS.

Do Senatu ma wystartować "BMW" - jak powiedział Barański - czyli Banaś Grzegorz - obecny wojewoda świętokrzyski, Massalski Adam - senator mijającej kadencji i Włosowicz Jacek - jego kolega z ławy senackiej. Ostateczny układ list kandydatów do obu izb zatwierdzi regionalny zarząd PiS.

Kształt list PO ma przyjąć rada regionalna. Oprócz Miodowicza na liście kandydatów do Sejmu znajdą się obecni świętokrzyscy posłowie Platformy - Krzysztof Grzegorek i Zbigniew Pacelt. Kolejne pozycje mają zająć: wicemarszałek świętokrzyski Zdzisław Wrzałka i radny kielecki Artur Gierada.

Michał Okła będzie ponownie kandydować do Senatu. Gotowość ubiegania się o mandat senatora zgłosił również m.in. prof. Stanisław Żak, który reprezentował Świętokrzyskie w tej izbie po wyborach z 1989 roku - poinformowała rzeczniczka zarządu regionu PO w Kielcach Agata Wojda.

d2ag40c

Podziel się opinią

Share
d2ag40c
d2ag40c
Więcej tematów