Milicja grozi białoruskiej dziennikarce odebraniem dziecka. "No, to już za dużo"

Rodzice białoruskiej dziennikarki Larysy Szczyrakowej zostali postraszeni przez milicję informacją, że ich córce może zostać odebrany 10-letni syn. Sytuację nagłośniła Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Biełsat TV, z którym współpracuje Szczyrakowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agnieszka Romaszewska-Guzy
Agnieszka Romaszewska-Guzy (Wikimedia Commons, Fot: Bladyniec)

"Sorry szanowni, że znów coś mało przyjemnego i to w dodatku w niedzielę, ale białoruskie "siły prawa i porządku" właśnie przekraczają cienką czerwona linię..." stwierdziła we wpisie na Facebooku Romaszewska-Guzy, Dyrektor Biełsat TV.

Z jej słów wynika, że białoruskie siły porządkowe zagroziły rodzicom Szczyrakowej odebraniem dziecka jako "socjalnie nieprzystosowanej'", a powodem są częste kary administracyjne, które dziennikarka otrzymuje.

Sorry szanowni, że znów coś mało przyjemnego i to w dodatku w niedzielę, ale białoruskie "siły prawa i porządku" właśnie...

Opublikowany przez [ Agnieszka Romaszewska ]( https://www.facebook.com/agnieszka.romaszewska ) na [ 19 marca 2017 ]( https://www.facebook.com/agnieszka.romaszewska/posts/1409820869038067 )

"No co to, to już za dużo. Ręce precz od dzieci!" skomentowała sytuację Romaszewska-Guzy.

Szczyrakowa we wpisie na Facebooku poinformowała, że może mieć nadany status osoby niebezpiecznej "ze względów społecznych".

Учора да маіх бацькоў прыходзілі мянты, гразіліся забраць у інтэрнат майго сына........

Opublikowany przez [ Ларыса Шчыракова ]( https://www.facebook.com/glomazd ) na [ 19 marca 2017 ]( https://www.facebook.com/glomazd/posts/1400544139996803 )
Polub WP Wiadomości