Trwa ładowanie...
d1ur7d3
14-11-2008 03:20

Mieszkańcy Rzeszowa widzą zmiany na lepsze

Rzeszów, Gorzów, Białystok i Gdynia - to
miasta, w których w ciągu ostatnich dwóch lat najwięcej zmieniło
się na lepsze, wynika z sondażu jaki na przełomie października i
listopada na zlecenie "Gazety Wyborczej" przeprowadził w 26
miastach Millward Brown SMG/KRC. Przepytano łącznie 10 100 osób.

d1ur7d3
d1ur7d3

W wymienionych miastach pozytywne zmiany dostrzegło ponad 90% badanych. Wygrał Rzeszów - 94%. Na dodatek w ponad połowie miast odsetek zadowolonych przekracza 80%.

Ale są i takie miasta, w których - jak oceniają mieszkańcy - zmieniło się na gorsze. Tu prym wiodą Gliwice, Łódź i Radom, gdzie odsetek niezadowolonych wynosi 68%. Niewiele mniej odstają Lublin i Olsztyn.

"Gazeta Wyborcza" zapytała też mieszkańców 26 miast o ocenę swoich prezydentów na półmetku kadencji. Okazało się, że prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk mogą tylko pomarzyć o notach, jakie Polacy wystawiają gospodarzom swoich małych ojczyzn.

Największe gwiazdy to Wojciech Szczurek (Gdynia), Tadeusz Ferenc (Rzeszów) i Rafał Dutkiewicz (Wrocław). Ponad 80% mieszkańców uważa, że to dobrzy lub bardzo dobrzy gospodarze. Najgorzej wypadli włodarze Szczecina (Piotr Krzystek) i Łodzi (Jerzy Kropiwnicki).

Prezydencka "czarna dziura" leży właśnie w tym ostatnim mieście. Mieszkańcy ze smutkiem patrzą na upadającą Piotrkowską, podczas gdy gospodarza ich miasta najczęściej widać ostatnio w sejmowych kuluarach, gdzie walczy o święto Trzech Króli. Mieszkańców rażą także częste wyjazdy Kropiwnickiego (głównie do Izraela)
z liczną świtą. Aż 39% łodzian uważa go za słabego czy wręcz fatalnego prezydenta.

d1ur7d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ur7d3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj