Trwa ładowanie...

Mgły i zamglenia - prognoza pogody na 16 i 17 października

Jak informuje IMGW, południowa i południowo-zachodnia Europa będzie pod wpływem wyżów, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będą kształtowały niże z ośrodkami na Atlantykiem, Morzem Norweskim i Rumunią. Nad Rumunią utworzy się ośrodek niżowy oddziałujący na pogodę w Polsce południowo-wschodniej, od południowego zachodu zacznie rozbudowywać się słaby klin wyżowy; pozostaniemy w obszarze obniżonego ciśnienia. Nadal będzie napływała polarnomorska masa powietrza.

Share
Mgły i zamglenia - prognoza pogody na 16 i 17 października
Źródło: AFP, Fot: Sebastian Kahnert
d3bsstr

Środa

W środę na północy kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu miejscami rozpogodzenia, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i całkowite, przed południem lokalnie silne zamglenia i mgły z widzialnością od 200 do 3000 m, na wschodzie do 200 m; miejscami opady deszczu lub mżawki, na Górnym Śląsku i w Małopolsce opady do 12 mm, w Karpatach do 25 mm, wysoko w Tatrach okresami deszcz ze śniegiem. Temp. maks. od 7 do 9 st. w kotlinach górskich, od 10 do 15 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu i na wschodnim Wybrzeżu okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu, miejscami silne zamglenia z widzialnością od 1000 do 3000 m oraz mgły z widzialnością od 50 do 200 m. Temp. min. od 2 do 3 st. w rejonach podgórskich, od 3 do 8 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

d3bsstr

Czwartek

W czwartek zachmurzenie duże, na północnym zachodzie okresami opady deszczu lub mżawki, wysoko w Sudetach deszczu ze śniegiem, rano silne zamglenia z widzialnością od 1000 do 3000 m, miejscami mgły z widzialnością od 50 do 200 m. Temp. maks. od 10 do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni, na południowym wschodzie słaby, zmienny.

Warszawa

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe słabe opady deszczu. Temp. maks. 14 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, silne zamglenia i mgły. Temp. min. 6 st. Wiatr słaby, zmienny. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosło.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3bsstr

Podziel się opinią

Share
d3bsstr
d3bsstr
Więcej tematów