Trwa ładowanie...
d4gmpnw

Mariusz Błaszczak inwestuje w pracowników. Chce, by umieli zachować się w towarzystwie

Czy pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powinni wiedzieć, jak ubrać się stosownie do okazji, jak zachować dobre maniery przy stole, a także jak spożywać alkohol? Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, twierdzi, że tak. Resort ma szukać wykonawcy szkolenia dla pracowników w tym zakresie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak inwestuje w pracowników. Chce, by umieli zachować się w towarzystwie
(PAP)
d4gmpnw

O sprawie pisze portal se.pl. Szkolenie "Protokół dyplomatyczny" miałoby zostać zorganizowane dla 25 osób i trwać dwa dni. Przeszkolenie jednej osoby ministerstwo wycenia na ok. 300 zł.

Poza wiedzą dot. sposobu ubierania się i zachowania przy stole, uczestnicy mieliby również zyskać kompetencje związane z organizowaniem przyjęć.

Po co urzędnikom takie umiejętności? - W szkoleniu wezmą udział pracownicy, którzy są odpowiedzialni za organizację oficjalnych spotkań na szczeblu międzynarodowym - stwierdził resort. Co więcej, takie szkolenia są organizowane cyklicznie od lat.

d4gmpnw

Szczególnie istotna kompetencja?

Resort odniósł się też do punktu szkolenia związanego ze spożywaniem alkoholu. Stwierdziło, że ta umiejętność również może się przydać pracownikom.

Tłumaczyło jednak, że podczas specjalnego przyjęcia, stanowiącego element praktyczny szkolenia, alkohol nie będzie podawany.

Źródło: se.pl

d4gmpnw

Podziel się opinią

Share

d4gmpnw

d4gmpnw
Więcej tematów