Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak inwestuje w pracowników. Chce, by umieli zachować się w towarzystwie

Czy pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powinni wiedzieć, jak ubrać się stosownie do okazji, jak zachować dobre maniery przy stole, a także jak spożywać alkohol? Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, twierdzi, że tak. Resort ma szukać wykonawcy szkolenia dla pracowników w tym zakresie.

Share
Mariusz Błaszczak inwestuje w pracowników. Chce, by umieli zachować się w towarzystwie
Źródło: PAP
d2gywgo

O sprawie pisze portal se.pl. Szkolenie "Protokół dyplomatyczny" miałoby zostać zorganizowane dla 25 osób i trwać dwa dni. Przeszkolenie jednej osoby ministerstwo wycenia na ok. 300 zł.

Poza wiedzą dot. sposobu ubierania się i zachowania przy stole, uczestnicy mieliby również zyskać kompetencje związane z organizowaniem przyjęć.

d2gywgo

Po co urzędnikom takie umiejętności? - W szkoleniu wezmą udział pracownicy, którzy są odpowiedzialni za organizację oficjalnych spotkań na szczeblu międzynarodowym - stwierdził resort. Co więcej, takie szkolenia są organizowane cyklicznie od lat.

Szczególnie istotna kompetencja?

Resort odniósł się też do punktu szkolenia związanego ze spożywaniem alkoholu. Stwierdziło, że ta umiejętność również może się przydać pracownikom.

Tłumaczyło jednak, że podczas specjalnego przyjęcia, stanowiącego element praktyczny szkolenia, alkohol nie będzie podawany.

Źródło: se.pl

d2gywgo

Podziel się opinią

Share
d2gywgo
d2gywgo
Więcej tematów