Trwa ładowanie...
d3hpqyt

Marek Jakubiak - program wyborczy. Jak wyglądała debata prezydencka 2020?

Marek Jakubiak to jeden z kandydatów na prezydenta. Jak odpowiadał podczas debaty prezydenckiej? Jaki ma program wyborczy? Kim jest Marek Jakubiak?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Jakubiak. Kim jest? Jak odpowiadał podczas debaty prezydenckiej?
Marek Jakubiak. Kim jest? Jak odpowiadał podczas debaty prezydenckiej? (PAP)
d3hpqyt

Marek Jakubiak. Debata prezydencka 2020

Jak odpowiadał na pytania kandydat na Prezydenta RP podczas debaty w TVP?

 • Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? Marek Jakubiak: Polaków nie trzeba uczyć gościnności. Ale jest jedno "ale", dla kogo. Dla tych, którzy chcą tu pracować, uczyć się to jesteśmy otwarci.
 • Czy jest pan za umożliwieniem dzieciom przygotowania do I komunii świętej na lekcjach religii w szkole? Marek Jakubiak: Lekcje religii to piękna opowieść o naszych korzeniach chrześcijańskich. Wyrzucanie religii ze szkoły jest błędem.
 • Małżeństwa homoseksualne, później adopcja przez nie dzieci. Czy zgodzi się pan na te zmiany? Marek Jakubiak: Konstytucja określa, że kobieta i mężczyzna tworzą małżeństwa. Takie jest zadanie małżeństwa prokreacja, między innymi.
 • Euro czy złoty? Kiedy i czy Polska powinna przyjąć walutę euro? Marek Jakubiak: Gospodarka to ważne pytanie. Polski złoty, polska armia, polski język i Polska to gwarancja naszej obrony i naszej suwerenności. Unia musi być silna państwami narodowymi. Rozwiązaniem jest tańsze państwo.
 • Czy Polska powinna kupić szczepionkę na koronawirusa i czy szczepienia powinny być obowiązkowe? Marek Jakubiak: Musimy najpierw sprawdzić, czy już prześliśmy zakażenie. Mamy się szczepić przeciwko koranawirusowi, ale część już go przeszła.
d3hpqyt

Dlaczego Marek Jakubiak startuje w wyborach prezydenckich 2020?

- Polacy powinni być dumni ze swego prezydenta - powiedział podczas debaty prezydenckiej Marek Jakubiak. - Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować - dodawał. Wiele razy zapowiadał, że chce poprawić sytuację polskich przedsiębiorców.

Marek Jakubiak - program wyborczy

Dla Marka Jakubiaka najważniejszą wartością jest rodzina. Często prezentuje poglądy w obronie praw rodziny. Ma szacunek do tradycji, polskiej historii i wartości. Uznaje się za społecznika, patriotę i wielkiego miłośnika i propagatora polskiej historii.

Jego główne postulaty podczas kampanii wyborczej to:

 • wprowadzenie obligatoryjnego referendum,
 • zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 12 minimalnych pensji,
 • wprowadzenie instytucji sędziego pokoju,
 • wzmocnienie pozycji ustrojowej prezydenta,
 • zwiększenie kompetencji prezydenta w zakresie zarządzania armią i polityki zagranicznej,
 • likwidacja podatku CIT,
 • zmniejszenie liczby posłów,
 • zmiana systemu ochrony zdrowia.
d3hpqyt

Kim jest Marek Jakubiak?

W roku 1980 Marek Jakubiak ukończył Szkołę Chorążych Centralnego Ośrodka Szkolenia Specjalistów Technicznych Wojsk Lotniczych w Oleśnicy na kierunku eksploatacja samolotów i śmigłowców na wydziale lotnictwo oraz policealne studium zawodowe na kierunku organizacja pracy kulturalno-oświatowej (1987). Był żołnierzem zawodowym Sił Powietrznych i pracował jako technik przy obsłudze naziemnej samolotów myśliwskich.

Marek Jakubiak to polski przedsiębiorca, właściciel Grupy Browarów Regionalnych. W 2002 Marek Jakubiak wykupił od koncernu Brau Union Browar w Ciechanowie i na bazie ciechanowskiego zakładu piwowarskiego zbudował w ciągu kilku lat przedsiębiorstwo branży browarniczej

W przeszłości był także posłem na Sejm, do którego dostał się z list Kukiz'15, Działał m.in. w sejmowej Komisji ds. VAT czy Komisji Ministerstwa Obrony Narodowej.

d3hpqyt

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka złożył życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Złośliwości nie zabrakło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hpqyt

Podziel się opinią

Share
d3hpqyt
d3hpqyt
Więcej tematów