Trwa ładowanie...

Marek Jakubiak - program wyborczy. Jak wyglądała debata prezydencka 2020?

Marek Jakubiak to jeden z kandydatów na prezydenta. Jak odpowiadał podczas debaty prezydenckiej? Jaki ma program wyborczy? Kim jest Marek Jakubiak?

Marek Jakubiak - program wyborczy. Jak wyglądała debata prezydencka 2020?Źródło: PAP
d48gqdk
d48gqdk

Marek Jakubiak. Debata prezydencka 2020

Jak odpowiadał na pytania kandydat na Prezydenta RP podczas debaty w TVP?

 • Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? Marek Jakubiak: Polaków nie trzeba uczyć gościnności. Ale jest jedno "ale", dla kogo. Dla tych, którzy chcą tu pracować, uczyć się to jesteśmy otwarci.
 • Czy jest pan za umożliwieniem dzieciom przygotowania do I komunii świętej na lekcjach religii w szkole? Marek Jakubiak: Lekcje religii to piękna opowieść o naszych korzeniach chrześcijańskich. Wyrzucanie religii ze szkoły jest błędem.
 • Małżeństwa homoseksualne, później adopcja przez nie dzieci. Czy zgodzi się pan na te zmiany? Marek Jakubiak: Konstytucja określa, że kobieta i mężczyzna tworzą małżeństwa. Takie jest zadanie małżeństwa prokreacja, między innymi.
 • Euro czy złoty? Kiedy i czy Polska powinna przyjąć walutę euro? Marek Jakubiak: Gospodarka to ważne pytanie. Polski złoty, polska armia, polski język i Polska to gwarancja naszej obrony i naszej suwerenności. Unia musi być silna państwami narodowymi. Rozwiązaniem jest tańsze państwo.
 • Czy Polska powinna kupić szczepionkę na koronawirusa i czy szczepienia powinny być obowiązkowe? Marek Jakubiak: Musimy najpierw sprawdzić, czy już prześliśmy zakażenie. Mamy się szczepić przeciwko koranawirusowi, ale część już go przeszła.
d48gqdk

Dlaczego Marek Jakubiak startuje w wyborach prezydenckich 2020?

- Polacy powinni być dumni ze swego prezydenta - powiedział podczas debaty prezydenckiej Marek Jakubiak. - Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować - dodawał. Wiele razy zapowiadał, że chce poprawić sytuację polskich przedsiębiorców.

Marek Jakubiak - program wyborczy

Dla Marka Jakubiaka najważniejszą wartością jest rodzina. Często prezentuje poglądy w obronie praw rodziny. Ma szacunek do tradycji, polskiej historii i wartości. Uznaje się za społecznika, patriotę i wielkiego miłośnika i propagatora polskiej historii.

Jego główne postulaty podczas kampanii wyborczej to:

 • wprowadzenie obligatoryjnego referendum,
 • zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 12 minimalnych pensji,
 • wprowadzenie instytucji sędziego pokoju,
 • wzmocnienie pozycji ustrojowej prezydenta,
 • zwiększenie kompetencji prezydenta w zakresie zarządzania armią i polityki zagranicznej,
 • likwidacja podatku CIT,
 • zmniejszenie liczby posłów,
 • zmiana systemu ochrony zdrowia.

Kim jest Marek Jakubiak?

W roku 1980 Marek Jakubiak ukończył Szkołę Chorążych Centralnego Ośrodka Szkolenia Specjalistów Technicznych Wojsk Lotniczych w Oleśnicy na kierunku eksploatacja samolotów i śmigłowców na wydziale lotnictwo oraz policealne studium zawodowe na kierunku organizacja pracy kulturalno-oświatowej (1987). Był żołnierzem zawodowym Sił Powietrznych i pracował jako technik przy obsłudze naziemnej samolotów myśliwskich.

d48gqdk

Marek Jakubiak to polski przedsiębiorca, właściciel Grupy Browarów Regionalnych. W 2002 Marek Jakubiak wykupił od koncernu Brau Union Browar w Ciechanowie i na bazie ciechanowskiego zakładu piwowarskiego zbudował w ciągu kilku lat przedsiębiorstwo branży browarniczej

W przeszłości był także posłem na Sejm, do którego dostał się z list Kukiz'15, Działał m.in. w sejmowej Komisji ds. VAT czy Komisji Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka złożył życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Złośliwości nie zabrakło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48gqdk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48gqdk
Więcej tematów