WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Mamy nową partię polityczną

Liderzy koła poselskiego Polska Plus ogłosili utworzenie partii politycznej pod tą samą nazwą. Tymczasowym prezesem ugrupowania został poseł i b. minister transportu Jerzy Polaczek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Obradujący w Warszawie kongres założycielski partii wybrał ponadto 28-osobowy zarząd, w którym znaleźli się działacze z 14 regionów. W skład 6-osobowego prezydium zarządu weszli, poza Polaczkiem, szef koła poselskiego Polska Plus Ludwik Dorn, były europoseł Marcin Libicki, a także posłowie Kazimierz Michał Ujazdowski, Jarosław Sellin i Lucjan Karasiewicz, który został sekretarzem zarządu.

Przemawiając podczas kongresu, Dorn wyraził uznanie i szacunek dla polityków, którzy dotychczas reformowali Polskę, czyli - jak mówił - dla Tadeusza Mazowieckiego i Leszka Balcerowicza oraz Jerzego Buzka "wraz z ekipą". Jak jednocześnie zaznaczył, wyczerpały się impulsy dotychczasowych działań reformatorskich i dlatego istnieje potrzeba "wielkiego zbiorowego przedsięwzięcia". Celem Polski Plus ma być m.in. reforma finansów publicznych, emerytalna i zdrowia.

Komitet założycielski przyjął manifest polityczny "Plus dla Polski" i przesłanie zawierające propozycje programowe nowej partii.

WP

Koło parlamentarne Polska Plus skupia byłych posłów Prawa i Sprawiedliwości, m.in. Ujazdowskiego, Sellina i Karasiewicza. Powstało pod koniec października ub.r. po tym, jak do koła poselskiego Polska XXI przystąpili Ludwik Dorn, Jacek Tomczak i Jan Filip Libicki.

Polub WP Wiadomości
WP
WP