WP

Majorka: Kolejne ofiary powodzi

Do dziewięciu wzrosła liczba ofiar powodzi na Majorce. Ciągle trwają akcje ratownicze na zalanych terenach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Liczba ofiar powodzi na Majorce wzrosła do dziewięciu. Wciąż szuka się pozostałych kilku zaginionych osób.
Liczba ofiar powodzi na Majorce wzrosła do dziewięciu. Wciąż szuka się pozostałych kilku zaginionych osób. (Getty Images)
WP

We wtorkowy wieczór Majorkę nawiedziły gwałtowne burze i ulewy, z powodu których najbardziej ucierpiały Sant Llorenc des Cardassar i S'illot, miasta we wschodniej części wyspy. Jeszcze rano informowano o pięciu ofiarach śmiertelnych i 20 osobach zaginionych.

Na tę chwilę poszukiwanych jest jeszcze sześć osób. Wciąż nie są znane losy brytyjskiej pary, których taksówkę porwała rwąca woda. Nie wiadomo także, co z kierowcą tego samochodu.

Według dziennika Diario de Mallorca przed południem w poszukiwaniach brało udział 200 ratowników i działali nawet na morzu.

WP

Uruchomiono tymczasowe mieszkania dla rodzin, które z powodu ulew i powodzi straciły dachy nad głową. 120 osób będzie żyło w ośrodku treningowych Rafaela Nadala, jednego z najlepszych tenisistów na świecie.

Rozpoczęto także usuwanie i szacowanie poniesionych strat. Rząd już zapowiedział, że ogłosi stan klęski żywiołowej i wesprze miejscowych rządzących odpowiednimi środkami finansowymi. - Zrobimy wszystko, żeby przywrócić tutaj normalne życie - powiedział Pedro Sanchez, premier hiszpańskiego rządu.

Hiszpańska agencja meteorologiczna podała, że w ciągu czterech godzin w nocy spadło około 220 milimetrów deszczu.

Polub WP Wiadomości
WP
WP