Trwa ładowanie...

Ludwik Dorn: Kaczyński chce się wycofać

Były współpracownik Jarosława Kaczyńskiego Ludwik Dorn twierdzi, że rząd PiS w konflikcie z Unią Europejską chce się wycofać, ale jednocześnie uniknąć porażki. W partii ma trwać gorączkowe szukanie wyjścia z sytuacji.

Share
Ludwik Dorn
Ludwik DornŹródło: Wikipedia
d4ffftq

Ludwik Dorn, były marszałek Sejmu i działacz Prawa i Sprawiedliwości powiedział "Faktowi", że w konflikcie z Unią Europejską w PiS jest "wola cofnięcia się". Ma o tym świadczyć to, co dzieje się w kilku samorządach, w których PiS sprawuje władzę.

Chodzi o przyjęte przez te samorządy uchwały o ochronie rodziny, a więc tzw. anty-LGBT. W tych samorządach, za namową rządu, wycofano się z nich.

Konflikt z UE. Problem z Ziobrą

Jednak ustąpić w innych sprawach według Dorna nie będzie już tak prosto.

d4ffftq

- Szalenie trudno byłoby to samo zrobić, jeśli chodzi o system wymiaru sprawiedliwości, nie rozwiązując nabrzmiałego problemu, jaki PiS ma z Solidarną Polską i Zbigniewem Ziobrą - mówił gazecie były marszałek.

Polska może stracić unijne pieniądze

Jak sugeruje Dorn, sytuacja powinna się rozstrzygnąć w ciągu kilku tygodni, bowiem Komisja Europejska nie będzie długo czekać. A to może się skończyć zablokowaniem funduszy, które miały trafić do Polski z unijnego budżetu.

Dramat na granicy. Aktywista o "łapankach" służb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ffftq

Podziel się opinią

Share
d4ffftq
d4ffftq
Więcej tematów