Qaqwqwrqw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

LPR maszeruje przeciwko Unii

Około 700 eurosceptyków wzięło w sobotę
udział w antyunijnym marszu Ligi Polskich Rodzin w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Romna Giertych podczas antyunijnego marszu
Romna Giertych podczas antyunijnego marszu (PAP)
Qaqwqwrqw

Zanim uczestnicy marszu wyruszyli spod pomnika Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży o głosowanie przeciwko integracji Polski z UE apelowali liderzy Ligi Roman Giertych i Zygmunt Wrzodak.

Pos. Wrzodak ostrzegał, by nie dali się oszukać tym, którzy namawiają do głosowania na TAK. "To, co chcą nam zaserwować euroentuzjaści to jest dramat polskiej rodziny, polskiego państwa, polskiej gospodarki i wydziedziczenie Polaków z własności" - argumentował.

Wrzodak powiedział, że wierzy, iż Polacy nie powiedzą TAK dla 22 proc. podatku VAT w budownictwie, podwyżek cen artykułów żywnościowych i parcelacji polskiej ziemi na północy i zachodzie. Jego zdaniem, "nawet jeśli euroentuzjaści odniosą sukces w referendum to i tak przegrają za rok, czy dwa, gdyż tak zły traktat został wynegocjowany".

Qaqwqwrqw

Według Giertycha, twarzą integracji jest twarz Leszka Millera. "Dlatego odpowiadając w referendum na pytanie, czy jesteś za przystąpieniem Polski do UE, odpowiadamy na pytanie, czy jesteśmy za czy przeciw rządowi Leszka Millera, czy jesteśmy za tym stylem sprawowania władzy, za tymi aferami, skandalami, korupcją i nieudolnością" - wyliczał Giertych.

Dlatego - dowodził - "cały naród musi powiedzieć NIE rządowi Millera i integracji z UE".

Do głosowania na NIE namawiał także były doradca przedakcesyjny w Polsce z ramienia UE Carl Bedderman, który powiedział, że jego zadaniem było robienie prounijnej propagandy w Polsce. "Nie mogłem jednak wytrzymać jak was robią w konia" - dodał.

Według Beddermana "wszystko to, co od rana do wieczora trąbią, że Polska będzie mieć korzyści z przystąpienia do Unii to jest kłamstwo, ohydny show".

Qaqwqwrqw

Następnie Giertych i Wrzodak poprowadzili manifestantów Nowym Światem pod Pałac Prezydencki. Podczas marszu wznoszono okrzyki: "Polska tak, Unia nie", "Moskwa, Bruksela to miasta Millera", "Wczoraj sekretarze, dzisiaj komisarze", "Niepodległość wybór prosty".

Manifestanci nieśli biało-czerwone flagi i transparenty z napisami takimi jak: "Polska powstanie", "Polska będzie, bo Bóg tak chce". Niektórzy nieśli figurki Matki Boskiej i krzyże.

Pod Pałacem Prezydenckim liderzy LPR wyjęli prezydenckie broszury z apelem o udział w referendum, rozsyłane do rodzin, podarli je i wyrzucili na ulicę.

"Przyszliśmy tu, aby zwrócić panu prezydentowi te kłamstwa, które rozesłał do wszystkich Polaków za nasze pieniądze. 50 mln zł zostało zmarnowanych na rozsyłanie tych kłamstw" - powiedział Giertych. Dodał, że LPR wygra referendum, wygra następne wybory parlamentarne i prezydenckie oraz przepędzi obecnego lokatora z Pałacu.

Qaqwqwrqw

Manifestację zakończono na Placu Zamkowym pod kościołem św. Anny. "Już 31 maja ponownie zbierzemy się na placu Trzech Krzyży, by pokazać niepodległą Polskę oraz Polaków, którzy chcą być wolni we własnej ojczyźnie" - zapowiedział Wrzodak. Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczestnicy manifestacji zaczęli się rozchodzić.(iza)

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw