Trwa ładowanie...
d3ceetl

Kwaśniewski: ważne porozumienie ws. Kodeksu Pracy

Według prezydenta Aleksandra
Kwaśniewskiego, liberalizacja Kodeksu pracy jest potrzebna,
dlatego każde porozumienie w tej sprawie jest ważne.

d3ceetl
d3ceetl

Liberalizacja kodeksu pracy jest potrzebna, może służyć rozwojowi rynku, może pomóc bezrobotnym, dlatego każde porozumienie jest ważne, a jeżeli jest to porozumienie między związkami zawodowymi i przedsiębiorcami, to jest tym istotniejsze - powiedział w środę dziennikarzom Kwaśniewski, który przebywa z oficjalną wizytą w Chile.

Dzień przed protestem OPZZ przeciw bezrobociu, szefowie Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Henryka Bochniarz, prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik i przewodniczący OPZZ Maciej Manicki podpisali porozumienie w sprawie zmian w Kodeksie Pracy.

Dwie organizacje pracodawców i OPZZ porozumiały się, że akceptują przekazany do Sejmu rządowy projekt zmian w Kodeksie Pracy. Chcą jednak, by kilka spraw wyłączyć z obecnej nowelizacji.

Porozumienie wyłącza z nowelizacji ograniczenie stosowania wypowiadanego układu zbiorowego pracy. Obecnie wypowiedziany układ zbiorowy obowiązuje do momentu podpisania nowego. W projekcie rządowym zapisano, że wypowiedziany układ przestaje obowiązywać po pół roku.

d3ceetl

Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich porozumienie w sprawie zmian w Kodeksie Pracy, podpisane przez OPZZ, PKPP i ZRP poza Komisją Trójstronną, zostało zawarte dla osiągnięcia sukcesu propagandowego. Szef KPP Andrzej Malinowski powiedział, że jest rozgoryczony pominięciem jego organizacji w rozmowach na temat kodeksu.

KPP oczekuje, że niezbędna nowelizacja zostanie dokonana przez Sejm na podstawie obu projektów i po zasięgnięciu opinii wszystkich partnerów społecznych.(ck)

d3ceetl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ceetl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj