Trwa ładowanie...
d2sfch1
d2sfch1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ksiądz oskarżyciel w sprawach pedofilii w Kościele opuszcza Watykan

Watykan opuszcza ksiądz z Malty Charles Scicluna, który jako promotor sprawiedliwości w Kongregacji Nauki Wiary, czyli odpowiednik prokuratora, stał się wręcz symbolem walki ze skandalem pedofilii w Kościele. Duchowny został biskupem pomocniczym na Malcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2sfch1

O papieskiej nominacji poinformowało watykańskie biuro prasowe.

Ksiądz Charles Scicluna rozpoczął 10 lat temu pracę w Kongregacji Nauki Wiary, zajmującej się również rozstrzyganiem i osądzaniem przypadków pedofilii wśród duchowieństwa.

Było to zatem w czasach, gdy kongregacją kierował kardynał Joseph Ratzinger, czyli obecny papież. Maltański ksiądz stał następnie u boku Benedykta XVI, który wprowadził w Kościele zasady zerowej tolerancji dla pedofilii.

d2sfch1

Watykaniści podkreślają, że duchowny jako oskarżyciel uosabiał surową linię papieża i wspierał go we wszystkich działaniach, mających na celu nie tylko zmianę norm kanonicznych, dotyczących takich przestępstw, ale przede wszystkim mentalności. Chodzi o to, przypomniał portal Vatican Insider, by na pierwszym planie stawiać zawsze ofiary wykorzystywania i ich cierpienia.

Opiniotwórczy włoski portal, działający w redakcji dziennika "La Stampa", zauważa, że nowe przepisy, którym nadano priorytet i uznano za nadzwyczajnie pilne, wywoływały wewnętrzne dyskusje w Watykanie.

d2sfch1

Podziel się opinią

Share

d2sfch1

d2sfch1
Więcej tematów