Trwa ładowanie...

Małopolska. Strażacy interweniowali w sprawie prezentu na walentynki

Tęgoborze (województwo małopolskie) - to w tej miejscowości doszło w niedzielę do nietypowej akcji strażaków. Interweniowali oni w sprawie... podarunku walentynkowego. Była nim biżuteria. Jak się później okazało, obrączka była za mała dla obdarowanej kobiety. Konieczna była pomoc ekspertów.
Share
Tęgoborze (woj. małopolskie). Walentynkowa interwencja strażaków
Tęgoborze (woj. małopolskie). Walentynkowa interwencja strażaków Źródło: PAP, Fot: Marek Zakrzewski
d4jtgsv

Strażacy w niedzielę około godziny 10:30 dostali nietypowe zgłoszenie. Jedna z mieszkanek gminy Tęgoborze od swojej walentynki otrzymała obrączkę. Kobieta ją nałożyła. Okazało się, że biżuteria jest za mała. Co gorsza, obdarowanej groziła martwica.

Walentynkowa interwencja strażaków z Tęgoborzy

Za ciasna obrączka spowodowała zatamowanie przepływu krwi. Na palcu pojawiła się opuchlizna. Kobiecie groziła martwica -- przekazał portal tvp.info.pl. Wezwano więc fachową pomoc.

d4jtgsv

Zgłoszenie przyjęli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzy. Udało się im zdjąć za małą obrączkę, czym pochwalili się w mediach społecznościowych.

"Spieszymy z pomocą nie tylko na dźwięk syreny. W godzinach porannych zostaliśmy poproszeni o pomoc w usunięciu biżuterii z opuchniętego palca mieszkanki naszej gminy. W tej sytuacji z jubilerską (a wręcz chirurgiczną) precyzją, za pomocą metody 'na sznurek' ściągnęliśmy obrączkę" - czytamy.

To nie jedyna nietypowa "akcja" walentynkowa. Na dowcip z udziałem Andrzeja Dudy pozwolili sobie pracownicy dyplomatycznej placówki. Na profilu Ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce pojawił się walentynkowy wpis. Jego głównym bohaterem była polska głowa państwa.

d4jtgsv

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. "Groźny trend". Dr Michał Sutkowski potwierdza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jtgsv

Podziel się opinią

Share
d4jtgsv
d4jtgsv
Więcej tematów