Trwa ładowanie...

Czy będzie kładka na krakowskim Żabińcu? Rajcowie i mieszkańcy walczą z PKP

Od wielu lat mieszkańcy krakowskiego Żabińca narażają życie, by skrócić drogę do domu. Wszystko dlatego, że w okolicy nie ma bezpiecznego przejścia dla pieszych. Czy jest szansa na kładkę?

Czy będzie kładka na krakowskim Żabińcu? Rajcowie i mieszkańcy walczą z PKPŹródło: Fotolia, fot: seqoya
d2hhwzt
d2hhwzt

Problemem jest czas, który mieszkańcy chcą zaoszczędzić w drodze na przystanek, do szkoły czy pracy. Różnica pomiędzy bezpieczną alternatywą, a przejściem przez kolejowy wiadukt to ok. 20 minut. Niestety, przejście na skróty wiąże się z pokonaniem trakcji kolejowej, po której jeżdżą pociągi - w tym Pendolino, które jest dużo szybsze i zdecydowanie bardziej wyciszone, niż inne składy.

Dlatego mieszkańcy, obawiając się o własne życie, złożyli do PKP podanie z prośbą o budowę bezpiecznej kładki dla pieszych. Tutaj pojawił się problem, ponieważ nie można budować takich konstrukcji nad krzyżującymi się szlakami komunikacyjnymi, a tak właśnie jest w okolicy Uniwersytetu Rolniczego.

Mieszkańcy Żabińca o pomoc poprosili włodarzy miejskich, by wsparli ich w boju o bezpieczne przejście. Rajcowie nawet uchwalili rezolucję w sprawie kładki – co ważne, jednomyślnie. A zastępca prezydenta, Tadeusz Trzmiel, bezpośrednio zwrócił się do PKP z prośbą o interwencję.

Jeśli PKP przychyli się do postulatów krakowian, będzie można wybudować przejście niezagrażające życiu okolicznych mieszkańców.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2hhwzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hhwzt
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj