Trwa ładowanie...
d3vd6me

Kosiniak-Kamysz w #dzieńdobryWP o Saryuszu-Wolskim: zasłona dymna

- Zamierzona prowokacja, która ma dać usprawiedliwienie rządowi PiS, że nie było szans i Donald Tusk musi zostać. To jest zasłona dymna - tak prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, odniósł się do doniesień "Financial Times" w porannym programie Telewizji WP.

Share
d3vd6me

Brytyjski dziennik poinformował w poniedziałek wieczorem, że premier Beata Szydło sonduje inne kraje Unii Europejskiej w sprawie możliwości zastąpienia Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej przez eurodeputowanego PO Jacka Saryusza-Wolskiego. Zapytany o te informacje we wtorkowym #dzieńdobryWP Kosiniak-Kamysz odpowiedział, że "pozyskanie takiego nazwiska dla PiS-u wydaje się marzeniem".

- Saryusz-Wolski zawsze miał wysokie notowania wśród wielu opcji politycznych. Nie sądzę, żeby opuszczał szeregi Platformy Obywatelskiej - mówił Kosiniak-Kamysz. - Chociaż pojawiły się już sygnały, że to przykrywka do zastąpienia Witolda Waszczykowskiego na stanowisku szefa MSZ. Byłoby to z korzyścią dla Polski - ocenił szef PSL.

- Patrząc na to, co się dzieje ostatnio z polską dyplomacją, nie dziwię się, że pojawia się chęć brania odpowiedzialności za to, żeby odbudowywać pozycję Polski - stwierdził Kosiniak-Kamysz.

- Saryusz-Wolski za Waszczykowskiego? To byłoby ciekawe - zaznaczył lider ludowców.

d3vd6me

Podziel się opinią

Share
d3vd6me
d3vd6me
Więcej tematów