Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wjeżdżając z Polski na Ukrainę trzeba będzie przejść kwarantannę

Ukraińskie Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło listę krajów, po przyjeździe z których należy poddać się kwarantannie. Do tzw. czerwonej strefy weszła również Polska. Resort tłumaczy decyzję drastycznym wzrostem zakażeń koronawirusem w dodanych do listy krajach.
Share
Koronawirus. Wjeżdżając z Polski na Ukrainę trzeba będzie przejść kwarantann
Koronawirus. Wjeżdżając z Polski na Ukrainę trzeba będzie przejść kwarantannŹródło: PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS, LUKAS BARTH-TUTTAS
d4g1uk4

Do "czerwonej strefy" poza Polską weszły również Cypr i Gruzja. We wszystkich tych państwach odnotowano ostatnio duże wzrosty zachorowań na COVID-19.

Koranowirus. Kwarantanna po wjeździe na Ukrainę

Obecność Polski na liście krajów czerwonej strefy oznacza, że po wjeździe z Polski na terytorium Ukrainy należy przejść dwutygodniową kwarantannę.

d4g1uk4

Ukraińskie Ministerstwo Zdrowia uzasadnia tę decyzję gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem w dodanych na listę krajach. W Polsce minionej doby wykryto 658 nowych przypadków, co jest rekordową liczbą od początku ogłoszenia pandemii.

Na Ukrainie minionej doby potwierdzono 1172 przypadki. Łącznie u naszych wschodnich sąsiadów wykryto już ponad 71 tys. przypadków COVID-19.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia Ukrainy

Akcja WP dla Powstańca. Paweł Rabiej wspominał zeszłoroczne wydarzenie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4g1uk4

Podziel się opinią

Share
d4g1uk4
d4g1uk4
Więcej tematów