Trwa ładowanie...
d200zn6

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Bary ponownie otwarte, ale pojawiły się wątpliwości

Po raz pierwszy od zamknięcia w związku z wybuchem pandemii koronawirusa puby w Wielkiej Brytanii zostały otwarte. Prezes Federacji Policji ma jednak pewne obawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawius w Wielkiej Brytanii
Koronawius w Wielkiej Brytanii (Getty Images)
d200zn6

Koronawirus. Wielka Brytania nie chce dopuścić do drugiej fali zachorowań

Przestrzeganie zasad związanych z dystanowaniem się i zachowaniem środków ostrożności jest niezwykle ważne, zwłaszcza że pandemia koronawirusa w Wielkiej Brytanii wcale się nie skończyła. Zachęcał do tego m.in. Boris Johnson i eksperci rządowi. Jeśli zasady nie będą przestrzegane, Wielka Brytania może mieć problem z drugą falą koronawirusa.

Koronawirus. Odmrażanie gospodarki w Wielkiej Brytanii

d200zn6

Puby w Wielkiej Brytanii ponownie działają. Prezes Federacji Policji, którego cytuje "The Guardian", ma jednak pewne obawy. Jak mówi, pijani nie są w stanie odpowiednio społecznie zdystansować się.

Niestety, ma rację. Otwarcie pubów, restauracji, kin i zakładów fryzjerskich w Wielkiej Brytanii pokazało, że Brytyjczycy nie są zbyt zdyscyplinowani. Zwłaszcza wtedy, gdy są pijani.

Naczelny lekarz Wielkiej Brytanii, Chris Whitty uważa, że to są środowiska, których główną rolą jest łączenie ludzi. Niemniej w tak poważnej sytuacji, bardzo ważne jest zachowanie społecznego dystansu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d200zn6

Podziel się opinią

Share

d200zn6

d200zn6
Więcej tematów