Trwa ładowanie...
d3deb8t

Koronawirus. Michał Dworczyk o postępach w budowie Szpitala Narodowego

Na Stadionie Narodowym powstaje tymczasowy szpital dla osób zakażonych COVID-19. - Obecnie trwa budowa sanitariatów, trwałych śluz oraz instalacji elektrycznych oraz aparatury tlenowej - mówił minister Michał Dworczyk. Szef KPRM ujawnił także szacunkowy koszt budowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Michał Dworczyk podczas konferencji w KPRM
Koronawirus. Michał Dworczyk podczas konferencji w KPRM (KPRM, Fot: Daniel Gnap)
d3deb8t

Wirtualna Polska jako pierwsza informowała w niedzielę o planach budowy tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym. Z ramienia rządu budowę nadzoruje szef KPRM Michał Dworczyk.

- Do pracy w Szpitalu Narodowym zgłosiło się już ponad 160 osób z personelu medycznego, który jest gotowy do pomocy najciężej zakażonym. Większa część z nich nie pracowała jeszcze z pacjentami COVID-owymi. My się cieszymy, że będą oni pomagali w ramach szpitali tymczasowych, bo dzięki temu poszerzamy liczebność kadry medycznej w walce z koronawirusem - mówił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Michał Dworczyk był pytany podczas konferencji prasowej o koszt budowy takiego szpitala. - Wstępnie szacujemy, że będzie tu mowa o kilkunastu milionach złotych, Niektóre prace budowlane są zaawansowane - to budowa trwałych konstrukcji jak śluz oddzielających zdrowych od chorych - tłumaczył minister. Polityk zapewnił jednocześnie, że w najbliższym czasie rząd ujawni pełną informację oraz kosztorys.

d3deb8t

Sejm. Władysław Kosiniak-Kamysz o zamieszaniu wokół ustaw antycovidowych

Głos na konferencji zabrał także koordynator medyczny powstającego Szpitala Narodowego. - Mam nadzieję, że połączy nas nie tylko piłka, ale także wygrana z pandemią (...). Cały czas pracujemy nad poszerzeniem puli łóżek OIOM-owych na stadionie. Gotowych jest 100, w planach ma być gotowe do 1000 takich łóżek - mówił dr n. med. Artur Zaczyński.

Lekarz zapewniał, że szpital w każdej chwili będzie w stanie się przekonwertować - zależne to będzie od stanu pandemii w Polsce. - Część budowanej infrastruktury będzie mogła zostać użyta także w późniejszych czasach - dodał Zaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3deb8t

Podziel się opinią

Share
d3deb8t
d3deb8t
Więcej tematów