Warszawski Klub Rotariański organizuje kurs menedżerski poświęcony Kompleksowemu Zarządzaniu Jakością przeznaczony dla wyższej i średniej kadry menedżerskiej.
Fundusze zebrane z opłat uczestników kursu zostaną przeznaczone na realizację statutowych celów Klubu, takich jak m.in. program hipoterapia (zajęcia z końmi dla dzieci upośledzonych fizycznie i umysłowo) oraz roczne staże polskich licealistów w szkołach zagranicznych.
Przedmiotem kursu będzie nowoczesna metoda zarządzania znajdująca coraz szersze uznanie zarówno na kontynencie amerykańskim jak i w Europie, czego wyrazem jest m.in. coroczne organizowanie konkursu laureatów Europejskiej Nagrody Jakości.
Kompleksowe zarządzanie jakością, wraz z zarządzaniem procesowym i zarządzaniem wiedzą - których początki sięgają Japonii lat 1950 - stanowi ogromny przełom w stosunku do tradycyjnych metod zarządzania.
Do USA i Europy Zachodniej kompleksowe zarządzanie jakością dotarło w latach 1980, gdy produkty japońskie zaczęły dominować na rynkach tych obszarów. Dziś traktowane jest przez wiele firm jako warunek utrzymania swojej pozycji na rynku. Przodują w tym firmy japońskie: Toyota, Honda, Sony, Komatsu, ale też amerykańskie i europejskie: Ford, Kodak, Philips, General Motors, Royal Dutch/Shell, Hannover Insurance. W Polsce też można wskazać kilka przykładów: Zelmer, Polmo Łomianki, A.Blikle i inne.
Szkoła jest przeznaczona dla menedżerów wszystkich szczebli i dowolnych branż, w tym nie koniecznie gospodarczych. (an)