Trwa ładowanie...
d20qoqd
malaria
25-04-2001 18:37

Każdego roku malaria zabija 700 tys. dzieci

W afrykańskim szpitalu (AFP)
Co 30 sekund jedno dziecko umiera na malarię - wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), przygotowanego specjalnie na przypadający w środę Dzień Malarii Afrykańskiej. W Genewie przez cały dzień trwa konferencja, w której udział biorą specjaliści z WTO i przedstawiciele państw afrykańskich.

d20qoqd
d20qoqd

W ciągu ostatnich 12 miesięcy na malarię zmarło ponad milion ludzi, w tym 700 tys. dzieci. 9 na 10 osób chorujących na malarię to mieszkańcy Afryki. _ Choroba prowadzi do śmierci milionów ludzi. Ale nie tylko. Przeszkadza również w postępie i rozwoju naszego kontynentu. W dużym stopniu odpowiada za biedę naszych krajów_ - stwierdził prezydent Nigerii Olusegum Obasanjo.

Walka z malarią jest celem, którego realizacja zjednoczyła zagrożone chorobą afrykańskie państwa. Dzięki coraz powszechniejszym siatkom przeciw moskitom, w wielu regionach Afryki udało się zmniejszyć liczbę zachorowań prawie dwukrotnie. Niestety, jedynie 2% z afrykańskich dzieci śpi pod moskitierą.

Niektóre z państw Afryki prowadzą akcję obniżania podatków. Ma ona zachęcić lokalnych producentów, wyrabiających moskitiery do zwiększenia zarówno produkcji, jak i zatrudnienia. Obniżenie podatków sprawi, że cena moskitiery spadnie o 40%. Choć wciąż jest dużo do zrobienia, można już mówić o pewnym sukcesie.

Od kilku już lat WTO prowadzi akcję Zatrzymać malarię. W jej ramach przeprowadzono badania, dzięki którym udało się wynaleźć nowy lek przeciwko malarii. Wkrótce uratuje on około 100 tys. dzieci.(mon)

d20qoqd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20qoqd
Więcej tematów