Trwa ładowanie...
d1048zv
kara
16-05-2002 19:31

Kara za emisję w czasie chronionym

Spółka Polskie Media właściciel telewizji TV4 będzie musiał zapłacić 100 tys. zł za wyemitowanie w czasie chronionym filmu "Tropikalna Gorączka". Sąd gospodarczy w Warszawie odrzucił w czwartek skargę stacji na karę KRRiT.

d1048zv
d1048zv

To pierwsze sądowe rozstrzygnięcie tego typu sporu między Krajową Radą Radiofonii i Telewizji a nadawcą.

Od kar nałożonych przez Radę odwołuje się zdecydowana większość nadawców. Z tego prawa za każdym razem korzystała TV4. Przewodniczący Krajowej Rady Juliusz Braun wielokrotnie zwracał uwagę, że w wyniku opieszałości sądów Rada nie może wyegzekwować kar nałożonych na nadawców. W przypadku niektórych spraw sprzed kilku lat KRRiT zawarła z nadawcami ugodę.

"Tropikalną Gorączkę" Spike'a Lee TV4 (wówczas Nasza TV) wyemitowała 19 stycznia 2000 roku o godz. 20. Rada uznała, że film może zagrażać psychicznemu lub uczuciowemu rozwojowi dzieci i młodzieży i zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji (oraz rozporządzeniem KRRiT) nie powinien być pokazany w tzw. czasie chronionym (między godz. 6 a 23). Za naruszenie prawa przewodniczący KRRiT nałożył w czerwcu na Polskie Media karę 100 tys. zł. (mag)

d1048zv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1048zv
Więcej tematów