Trwa ładowanie...
klub

Kaczyński przyznaje się do błędu: poparliśmy ACTA

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej przyznał się do błędu mówiąc, że europosłowie PiS ACTA. - Ale ostateczna decyzja Parlamentu Europejskiego jest jeszcze przed nami. To była tylko rezolucja - powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS na konferencji prasowej.
Share
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiŹródło: PAP, Fot: Andrzej Hrechorowicz
d14weta

Kaczyński oznajmił również, że z tego powodu zostaną wyciągnięte konsekwencje, które odnosić się będę do reorganizacji pracy klubu PiS. Jak wyjaśnił, "rzeczywiście w zeszłej kadencji w kilku poważnych głosowaniach, jak na przykład Kodeks wyborczy, został popełniony błąd".

- Żadna poważna partia nie może wspierać przedsięwzięć, które są łamaniem prawa. Blokowanie dróg czy stron internetowych rządu, to nie są odpowiednie działania - dodał.

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem i ministrem kultury Bogdan Zdrojewskim ogłosił, że ambasador Polski w Japonii podpisze ACTA prawdopodobnie 26 stycznia.

d14weta

Czytaj raport ws.

ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć UE, w tym także Polska. Przeciwnicy ACTA informują, że to dokument kontrowersyjny, gdyż niektóre jego zapisy mogą zagrażać podstawowym prawom obywateli i wolności słowa. Co więcej, ACTA powstaje od dwóch lat w ramach całkowicie tajnych negocjacji, co stanowi rażące obejście procesu demokratycznego.

d14weta

Podziel się opinią

Share
d14weta
d14weta
Więcej tematów