Trwa ładowanie...
dwkkfyw
wybory

Kaczyński: mam dwa plany

Musimy zrealizować 2 plany: wybory samorządowe 2018 r. oraz kolejne w 2019 r. - oświadczył w Łodzi Jarosław Kaczyński. Zdaniem prezesa konieczna jest stabilizacja władzy w Polsce oraz reforma mediów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaczyński: mam dwa plany
(Forum)
dwkkfyw

W sobotę w Łodzi Jarosław Kaczyński spotkał się z lokalnymi działaczami oraz mediami - TVP Łódź oraz Radio Łódź. Prezes PiS przedstawił na spotkaniu dwa planowane rozwiązania.

Ordynacja wyborcza do zmiany

- Musimy zrealizować dwa plany: wybory samorządowe 2018 r. oraz kolejne wybory parlamentarne w 2019 r - poinformował Kaczyński. I dodał, że już wkrótce zostaną stworzone struktury specjalne na wybory samorządowe.

Przypomnijmy, że projekt zmiany ordynacji wyborczej PiS zakłada, że wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, którzy pełnią swoją funkcję drugą kadencję, nie będą mogli już kandydować. Ponadto zmiany mają dotyczyć również kwestii technicznych tj. wprowadzenia przezroczystych urn, kamer w lokalach wyborczych oraz zmiana samego sposobu liczenia głosów, przy którym udział mieliby brać wszyscy członkowie komisji, a same karty do głosowania miałby być przechowywane jeszcze przez kilka następnych lat. W opinii Kaczyńskiego zaproponowane rozwiązania są konieczne i pozwolą wyeliminować prawdopodobieństwo nadużyć wyborczych.

dwkkfyw

Trudna reforma oświaty

Prezes odniósł się również krótko do reformy edukacji, którą określił jako trudną i wymagającą wsparcia ze strony samorządów.

Media prawdy. Potrzeba reform

dwkkfyw

Jarosław Kaczyński nie pominął także kwestii mediów, które jego zdaniem powinny dążyć do prawdy. Prezes zauważył, że obecnie partie w Europie są dużo mniejsze niż kiedyś, a rozbudowywana struktur jest bardzo ważna.

Równowaga sił

W podsumowaniu swojego wystąpienia lider PiS powiedział - chcemy ustabilizowania władzy w Polsce. I dodał, że równowaga sił jest niezbędna w demokratycznym państwie.

Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z łódzkimi politykami PiS było relacjonowane na Twitterze partii. A przed budynkiem protestowało kilkadziesiąt osób m.in. działaczy KOD i PO.

dwkkfyw

Prezes udzielił również wywiadu dla TVP Łódź oraz Radio Łódź, w których powtórzył główne, polityczne założenia. Zapytany w Radio Łódź o niedawny, sejmowy spór i potrzebę ukarania protestujących posłów powiedział - w moim przekonaniu tak [powinna być kara], ale nie ja o tym decyduję (...). Wszystko jedno, czy ktoś jest najbardziej przeciętnym obywatelem, czy znanym politykiem, czy wielkim sportowcem albo wybitnym malarzem czy pisarzem.

Następnie lider PiS udał się do Katowic, gdzie spotkał ze śląskim przedstawicielami partii oraz tamtejszymi mediami. Tematy rozmów z Katowic pokrywały się z tymi, o których dyskutowano w Łodzi.

dwkkfyw

Podziel się opinią

Share
dwkkfyw
dwkkfyw
Więcej tematów