Trwa ładowanie...

Jeśli dostałeś tego maila, uważaj! Poczta Polska ostrzega internautów

Poczta Polska apeluje do internautów, by pod żadnym pozorem nie otwierali wiadomości o rzekomym awizo. Otworzenie fałszywego maila grozi wykradnięciem danych z komputera.

Share
Jeśli dostałeś tego maila, uważaj! Poczta Polska ostrzega internautów
Źródło: WP.PL
d14uxmo

Do wiadomości może być dołączony plik w formacie .doc, .pdf, .xls lub .zip. Jeśli internauta pobierze i uruchomi załącznik, komputer zostanie zainfekowany wirusem.

- Warto pamiętać, że Poczta Polska S.A.: nie dołącza do wiadomości dotyczących przesyłek żadnych załączników, nie pobiera opłat z tytułu awizacji przesyłki, nie pobiera opłat za przechowywanie przesyłek - przypominają przedstawiciele spółki.

d14uxmo

Wiadomość może też nie zawierać żadnych załączników, jedynie link przekierowujący na witrynę przypominającą oficjalną stronę Poczty Polskiej. Jest to jednak fałszywa i niebezpieczna dla internautów strona wykradająca dane.

- W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości prosimy o przekazanie informacji na adres cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl, wraz z adresem rzeczywistym i wyświetlanym nadawcy, tematem wiadomości i nazwą załącznika lub treścią wiadomości. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci - proszą pracownicy Poczty Polskiej.

d14uxmo

Podziel się opinią

Share
d14uxmo
d14uxmo
Więcej tematów