Trwa ładowanie...
d60rxdc

Jeśli dostałeś tego maila, uważaj! Poczta Polska ostrzega internautów

Poczta Polska apeluje do internautów, by pod żadnym pozorem nie otwierali wiadomości o rzekomym awizo. Otworzenie fałszywego maila grozi wykradnięciem danych z komputera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi mailami.
Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi mailami. (WP.PL)
d60rxdc

Do wiadomości może być dołączony plik w formacie .doc, .pdf, .xls lub .zip. Jeśli internauta pobierze i uruchomi załącznik, komputer zostanie zainfekowany wirusem.

- Warto pamiętać, że Poczta Polska S.A.: nie dołącza do wiadomości dotyczących przesyłek żadnych załączników, nie pobiera opłat z tytułu awizacji przesyłki, nie pobiera opłat za przechowywanie przesyłek - przypominają przedstawiciele spółki.

Wiadomość może też nie zawierać żadnych załączników, jedynie link przekierowujący na witrynę przypominającą oficjalną stronę Poczty Polskiej. Jest to jednak fałszywa i niebezpieczna dla internautów strona wykradająca dane.

- W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości prosimy o przekazanie informacji na adres cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl, wraz z adresem rzeczywistym i wyświetlanym nadawcy, tematem wiadomości i nazwą załącznika lub treścią wiadomości. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci - proszą pracownicy Poczty Polskiej.

d60rxdc

Podziel się opinią

Share

d60rxdc

d60rxdc
Więcej tematów