Trwa ładowanie...
d4fipiz
d4fipiz

Jean Stein nie żyje. Autorka bestsellerów literatury faktu popełniła samobójstwo

Amerykańska pisarka Jean Stein miała 83 lata. Popełniła samobójstwo skacząc z okna swojego apartamentu na Górnym Manhattanie w Nowym Jorku. Poniosła śmierć na miejscu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4fipiz

Urodzona w 1934 r. w Los Angeles pisarka żydowskiego pochodzenia była córką Julesa C. Steina, założyciela wytwórni MCA. W młodości była asystentką reżysera Elii Kazana podczas pracy nad prapremierą "Kotki na gorącym blaszanym dachu" Tennessee Williamsa.

W latach 50. XX w. Stein była redaktor naczelną czasopisma "The Paris Review", a od 1970 r. - magazynu literackiego "Grand Street". Była prekursorką literatury dokumentalnej.

Znana jest jako autorka publikacji "Na zachód od Edenu. Wielkie klany Hollywood"

Opublikowała trzy książki. W 1970 r. biografię Roberta F. Kennedy'ego pt. "American Journey: The Times of Robert Kennedy", a w 1982 r. - bestseller o muzie Andy'ego Warhola Edie Sedgwick, zatytułowany "Edie: American Girl".

Polskim czytelnikom Jean Stein jest znana jako autorka publikacji "Na zachód od Edenu. Wielkie klany Hollywood", w której ukazała losy m.in. Lauren Bacall, Arthura Millera i Katherine Hepburn.

d4fipiz

Podziel się opinią

Share

d4fipiz

d4fipiz
Więcej tematów