Trwa ładowanie...
d3y50mb

Jarosław Kaczyński o tradycyjnych wartościach. Komentarze po wywiadzie prezesa PiS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński udzielił Polskiemu Radiu wywiadu, w którym mówił między innymi o tradycyjnych wartościach, jakie jego zdaniem powinni wspierać wszyscy Polacy. Wywiad komentują politycy i dziennikarze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (East News, Fot: East News)
d3y50mb

Kaczyński potwierdził w wywiadzie, że rząd zostanie zrekonstruowany, ale na jego czele nadal stać będzie Mateusz Morawiecki. Prezes PiS mówił również o Rafale Trzaskowskim, repolonizacji mediów i o polskości, której podstawą ma być wspieranie tradycyjnych wartości.

Jarosław Kaczyński ocenia, czym jest polskość

Kaczyński mówił o wartościach, które jego zdaniem powinien wspierać każdy Polak. W opini prezesa PiS są one gwarantem pozytywnych przemian w życiu publicznym. - Jeżeli ktoś uważa, że warto być Polakiem, to musi być po tej stronie, która broni tradycyjnych wartości, która chce przebudowywać rzeczywistość tak, żeby była ona bardziej sprawiedliwa. Żeby wszystko to, co się wokół nas dzieje i ma charakter publiczny, było prowadzone w sposób nie tylko sprawiedliwy, ale i sprawny - mówił polityk.

d3y50mb

Jego słowa komentowane są przez dziennikarzy i polityków w mediach społecznościowych. "Panie Kaczyński, tydzień temu stanąłem po stronie wartości, które uważam dla Polski i bez związku z Polską, za najważniejsze. Jedną z nich jest przekonanie, że nikt, w tym żaden Kaczyński, nie ma prawa mówić, kto jest Polakiem, a kto nie, kto jest Polakiem dobrym a kto złym" - napisał na Twitterze Tomasz Lis.

Joanna Kluzik porównała wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o polskości do słów Władysława Gomułki. "Kaczyński odmawia swoim przeciwnikom polskości. Miał niezłych poprzedników. Uważali, że każdy przeciwnik komunistycznej Polski to wróg, w 1968 odmówili polskości polskim Żydom. 'Każdy obywatel Polski powinien mieć tylko jedną ojczyznę, Polskę Ludową' to Gomułka" - napisała posłanka.

Jarosław Kaczyński o rekonstrukcji rządu

Prezes Kaczyński zapowiedział również, że do rekonstrukcji rządu dojdzie po wakacjach. Nie podawał jednak konkretnych nazwisk, ale zaznaczył że Mateusz Morawiecki pozostanie premierem.

d3y50mb

"Nic mnie nie obchodzi rekonstrukcja rzadu po wakacjach, bo to Kaczyński rządził i będzie dalej rządzi" - skomentowała na Twitterze była minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y50mb

Podziel się opinią

Share
d3y50mb
d3y50mb
Więcej tematów