Trwa ładowanie...

Janusz Dzięcioł nie żyje. Tomasz Lenz: Jest mi bardzo smutno, że zginął

Ostatni raz widział się z Januszem Dzięciołem dwa miesiące temu. Tomasz Lenz w rozmowie z WP wspomina kolegę, który zginął w wypadku. - Miał niełatwy charakter, ale był lubiany i szanowany - podkreślił polityk.

Share
Janusz Dzięcioł nie żyje. Tomasz Lenz: Jest mi bardzo smutno, że zginął
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d2xzzvy

Zmarł Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji polskiego "Big Brothera" i były poseł. - Wiadomość o jego śmierci bardzo mnie zasmuciła - mówi w rozmowie z WP poseł Tomasz Lenz.

- Janusz był naszym parlamentarzystą, bardzo poważnie traktował swoją pracę poselską. Był lubiany w regionie, szczególnie dużo czasu poświęcał na pracę w małych środowiskach, miejscowościach - podkreśla Lenz. Jak dodaje, Janusz Dzięcioł był człowiekiem "bardzo uczciwym, prostolinijnym i miał w sobie dużo empatii do ludzi".

d2xzzvy

- Polityka polityką. To był po prostu dobry człowiek. Miał niełatwy charakter, ale był lubiany i szanowany. Utrzymywaliśmy kontakt. Ostatni raz rozmawialiśmy dwa miesiące temu w czasie kampanii parlamentarnej, na jednej z imprez na stadionie w Toruniu, na podsumowaniu sezonu kolarskiego. Janusz bardzo interesował się sportem. Był we władzach wojewódzkich Polskiego Związku Kolarskiego - wspomina Lenz.

Wybuch gazu w Szczyrku. Beata Kempa wstrząśnięta

- Jest mi bardzo smutno z tego powodu, że Janusz zginął - zaznaczył.

Janusz Dzięcioł nie żyje. Kulisy tragedii

W piątkowy poranek na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem doszło do wypadku, w którym zginął Janusz Dzięcioł. Prowadzony przez niego samochód miał zderzyć się z pociągiem na trasie Grudziądz - Toruń.

d2xzzvy

Janusz Dzięcioł miał 65 lat. W 2002 roku jako kandydat Platformy Obywatelskiej z listy Ruchu dla Grudziądza, a w 2006 r. z listy PO został wybrany do rady miejskiej Grudziądza. Był jej wiceprzewodniczącym. W 2007 r., a później w 2011 roku zdobył mandat poselski. W 2014 roku bezskutecznie kandydował na urząd Prezydenta Grudziądza.

Nie udało mu się dostać do Sejmu w 2019 roku. Startował do Sejmu z listy PSL jako kandydat bezpartyjny.

Janusz Dzięcioł i inni zwycięzcy programu Big Brother

Big Brother Polska po raz pierwszy pojawił się na ekranach telewizorów 4 marca 2001 roku. Do 2002 roku można było go oglądać na antenie TVN. Kolejna odsłony telewizyjnego show emitowane były na antenie TV4 (2007-2008). Big Brother wrócił na mały ekran w marcu 2019 roku. Za emisję nowej odsłony programu odpowiada TVN7.

Dotychczasowe edycje wyłoniły kilku zwycięzców. Oprócz Janusza Dzięcioła byli nimi:

  • Marzena Wieczorek,
  • Piotr Borucki,
  • Jola Rutowicz,
  • Janusz Strączek,
  • Magdalena Wójcik.

W Big Brother VIP zwycięstwo odniósł Jarosław Jakimowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xzzvy

Podziel się opinią

Share
d2xzzvy
d2xzzvy
Więcej tematów