Trwa ładowanie...
d214tkg

"Jan Paweł II zmienił Polskę i Polaków"

Autor książki "Wpływ Jana Pawła II na życie rodaków" ks. prof. Jan Śledzianowski uważa, że Ojciec Święty bardzo wpłynął na Polaków. 64% ankietowanych przyznaje, że stało się lepszymi ludźmi i chrześcijaninami.

d214tkg
d214tkg

Duchowny - pedagog z Akademii Świętokrzyskiej, opracował ankietowe badania 14 autorów prac magisterskich, przeprowadzone na reprezentatywnej próbie 1606 respondentów.

Jak pisze po lekturze ks. Śledzianowski "zdecydowanie lepszym człowiekiem i chrześcijaninem stało się pod wpływem nauczania Jana Pawła II niemal 64%, a staranie w tym kierunki podejmuje następnych 3%. Zmiany konstruktywne, wpływające na rozwój osobowy w relacji do Boga, bliźnich lub samego siebie odnotowano u 70,5% ogółu respondentów".

W czasach kryzysu autorytetów ludzi na szczeblach władzy, polityki, ekonomii, nauki i kultury Jan Paweł II przez ponad ćwierćwiecze jawił się Kościołowi, Polsce i światu jako "wielki człowiek, ogromny autorytet, wzór do naśladowania" i ... aż 163. innych jeszcze określeń użyli badani, aby opisać niezwykle bogatą osobowość Papieża - podaje ks. Śledzianowski.

Według niego, realna i krytyczna ocena wpływu Jana Pawła II wskazuje, że wielkość Ojca Świętego zauważyli - podkreślając różne aspekty tej wielkości - obojętni religijnie, ale przywiązani do tradycji religijnej, agnostycy, niewierzący i przedstawiciele innych wyznań. Tylko 2,8% nie określiło swego stosunku do Papieża (nie udzielając odpowiedzi), a 0,31% wyraziło stosunek obojętny lub wrogi - zaznaczył ks. profesor.

Badania zostały przeprowadzone od listopada 2003 do wczesnej wiosny 2004. Uznanie i zachwyt dla Papieża, który przytłoczony cierpieniem przekroczył 83. rok życia wyraziło niemal 97% całej reprezentacji - dodał duchowny naukowiec z Kielc.

d214tkg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d214tkg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj