Trwa ładowanie...

Hiszpania na tropie czarnej pantery. Mieszkańcy są przerażeni

Hiszpania. W pobliżu miasta Ventas de Huelma grasuje czarna pantera. Zwierzę było widziane przez mieszkańców. Ci, w obawie przed utratą życia, chowają się w domach. Do poszukiwań włączono Gwardię Cywilną.

Share
Hiszpania. Czarna pantera poszukiwana. W akcji cywile i wojsko
Hiszpania. Czarna pantera poszukiwana. W akcji cywile i wojskoŹródło: pixabay.com
d3ewhr7

Hiszpania - to tu kilka dni temu w pobliżu miasta Ventas de Huelma koło Grenady zauważona została czarna pantera. Przed grasującym zwierzęciem jako pierwsza ostrzegła Rada Miasta.

Hiszpania. Czarna pantera poszukiwana. Mieszkańcy przerażeni

Mieszkańcy są przerażeni, dlatego władze zaangażowały w poszukiwania wszystkie możliwe służby. Czarna pantera jest wypatrywana z lądu i z powietrza. Gwardia Cywilna wykorzystuje w tym celu nawet swój śmigłowiec.

Jak donosi "El Pais", istnieniu czarnej pantery zaprzecza co prawda Instytut Zbrojny, jednak ten region Hiszpanii jest wciąż przeszukiwany przez patrole cywilne oraz wojskowe.

Podwyżki dla polityków. Rzecznik rządu Piotr Mueller: kiedyś trzeba będzie wrócić do tematu

Hiszpania. Czarna pantera poszukiwana. W akcji cywile i wojsko

Jak doszło do obserwacji zwierzęcia? Jako pierwsza czarną panterę zauważyło dwoje młodych osób, która wybrała się na spacer poza granice miasta. W odległości 300 metrów od Ventas de Huelma poruszać się miało czarne wielkie zwierzę.

d3ewhr7

Spacerowicze natychmiast poinformowali straż i władze miasta, które wszczęły alarm i zorganizowały patrole.

Od piątku czarna pantera poszukiwana jest na lądzie i w powietrzu. Do akcji, poza śmigłowcem, włączono m.in. noktowizory i specjalne roboty, które pomagają w przeczesywaniu terenu. - Mamy zeznania ludzi, którzy twierdzą, że widzieli to zwierzę, ale nie znaleźliśmy żadnego śladu - przekazał "El Pais" rzecznik Służby Ochrony Przyrody.

Hiszpania. Czarna pantera poszukiwana. Jest zdjęcie?

Informacja ta uległa już jednak zmianie. Jak przekazał burmistrz hiszpańskiego miasteczka, oprócz pary zwierzę widział już także członek Gwardii Cywilnej. Znaleziono też ślady, które przypominają te należące do czarnej pantery.

Do sieci trafiło też zdjęcie zrobione we wtorek 15 września. Jego autentyczności nie potwierdzają jednak służby. Kolejny etap poszukiwań ma odbywać się o zmierzchu, kiedy czarna pantera jest najbardziej aktywna.

d3ewhr7

Źródło: "El Pais"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ewhr7

Podziel się opinią

Share
d3ewhr7
d3ewhr7
Więcej tematów