Trwa ładowanie...

Grzegorz Napieralski: program SLD napiszą wyborcy

Szef SLD Grzegorz Napieralski zapowiedział, że program Sojuszu na wybory samorządowe powstanie przy współudziale samych wyborców. Działacze SLD, wraz z mieszkańcami swych województw, będą wypełniać specjalne ankiety dotyczące najważniejszych problemów, które trzeba tam rozwiązać.

Grzegorz Napieralski: program SLD napiszą wyborcyŹródło: wp.pl
d3z22ov
d3z22ov

- Tak jak podczas kampanii prezydenckiej, tak samo teraz chcemy być wśród ludzi, chcemy z ludźmi rozmawiać, chcemy nasz program, wizję Polski, budować razem z Polakami. Dla nas jest to bardzo istotne, aby właśnie wysłuchać ludzi, co mają do powiedzenia, co im się podoba, a co im się nie podoba, co chcieliby zmienić, jak widzą swoje miasto, swoją gminę, jak widzą swoje województwo właśnie pod nowymi rządami - podkreślił Napieralski na poniedziałkowej konferencji prasowej w Szczecinie.

Sojusz przygotował specjalną ankietę, którą lokalni działacze SLD będą wypełniać wraz z mieszkańcami swych województw, miast i gmin. - Ta ankieta ma być przyczynkiem do bardzo szerokiej dyskusji o tym, jak ma wyglądać nasz samorząd, miasto, jak ma być zarządzane, jakie są najważniejsze sprawy do rozwiązania, ale też jak wyobrażamy sobie Polskę - zaznaczył Napieralski.

Ankietę podzielono na dwie części. W części dotyczącej miasta (gminy, powiatu) znalazły się m.in. pytania: "Które opłaty uważasz za najdotkliwsze?", "Co uważasz za największy problem komunikacji publicznej w Twoim mieście?".

d3z22ov

W części dotyczącej kraju SLD pyta m.in. o opinię Polaków na temat miejsca lekcji religii - powinny odbywać się w szkole czy poza nią; o zapłodnienie metodą in vitro, czy o to jaka jest najlepsza forma wsparcia państwa dla osób wychowujących dzieci.

Napieralski powiedział, że akcja zbierania opinii będzie prowadzona do 9 października. W październiku odbędzie się konwencja wyborcza SLD, na której zostanie zaprezentowany program wyborczy partii.

- Większość haseł i postulatów i formuła, jaką przyjmie nasz program wyborczy, będzie oparta na rozmowach naszych kandydatów i kandydatek z ludźmi - bo to ich opinia dla nas jest najistotniejsza - podkreślił szef Sojuszu.

Ankietę kandydaci SLD mają prowadzić codziennie w rozmaitych miejscach: na ulicach, przed zakładami pracy, w domach wyborców.

d3z22ov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z22ov
Więcej tematów