Trwa ładowanie...
d2hfdav

Groźny Bałtyk

Podnosi się poziom wody w Bałtyku. Zagrożony jest półwysep Helski, szczególnie na odcinku Chałupy - Jastarnia. Tam brakuje tylko 10 centymetrów, by woda zaczęła wymywać umocnienia. Jak poinformował w środę Radio Gdańsk burmistrz Jastarni - Mieczysław Strug, woda zalała już i zniszczyła zejścia na plażę w Jastrzębiej Górze i Chłapowie.

d2hfdav
d2hfdav

Powodzią zagrożone są również wsie nad jeziorem Drużno w okolicach Elbląga. O 15 centymetrów podniósł się poziom rzeki Elbląg łączącej Zalew Wiślany z tym jeziorem. Jeśli opady i silny wiatr utrzymają się - woda może znacznie przybrać. Podniósł się również poziom wody w rzece Słupi.

Samorządowcy obawiają się, że odwilż i roztopy spowodują powódź. Angażują wszelkie służby do wywozu śniegu z centrum Słupska, aby nie doszło do zalania miasta. Wywieziono już około 300 ton śniegu. Tak obfitych opadów śniegu nie notowano w Słupsku od kilkunastu lat. Władze miasta twierdzą, że w akcje odśnieżania powinni się również włączyć mieszkańcy.

Słupskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej udostępniło około 20 kilkutonowych ciężarówek. W środę akcja oczyszczania miasta potrwa do godz.21. (kar)

d2hfdav
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hfdav
Więcej tematów