Trwa ładowanie...

Google Doolde – 21 urodziny Google. 27 września 1998 po raz pierwszy uruchomiono amerykańską wyszukiwarkę internetową

Google Doodle – 27.09.2019. Dziś Google obchodzi 21 urodziny. W 1998 uruchomiono wyszukiwarkę, której celem było skatalogowanie informacji i udostępnienie ich przez internet.

Google Doolde – 21 urodziny Google. 27 września 1998 po raz pierwszy uruchomiono amerykańską wyszukiwarkę internetowąŹródło: google.com
dnrlstl
dnrlstl

Google Doodle – 21 urodziny Google

Wyszukiwarka stworzona przez amerykańską spółkę Google Inc. obchodzi dziś dwudzieste pierwsze urodziny. Przypominamy, że uruchomiono ją w celu katalogowania wszystkich możliwych informacji i udostępniania ich za pomocą internetu. Warto wspomnieć, że nazwa wyszukiwarki jest grą słowną. Pochodzi od matematycznego terminu googol oznaczającego liczbę dziesięć podniesioną do potęgi setnej. Nazwa ta miała również odzwierciedlać zamierzenia przedsiębiorstwa do zindeksowania jak największej liczby stron ze światowych zasobów Internetu.

Wyszukiwarka Google – historia

Wiadomo, że Google jako wyszukiwarka internetowa została założona przez Sergey’a Brina i Larry’ego Page’a w 1996 roku w ramach ich studenckiego projektu na Uniwersytecie Stanforda. Wyszukiwarka opierała się na matematycznej analizie zależności pomiędzy stronami, która działała lepiej od metod zwykłego segregowania wyników na podstawie częstotliwości występowanie danej frazy. Na początku wyszukiwarka nosiła nazwę BlackRub, nawiązującą do angielskiego słowa blacklink, które oznacza liczbę stron linkujących do danego wyniku. Page i Brin założyli spółkę działającą pod firmą Google Inc. 7 września 1998 roku, a niedługo później uruchomili słynną dziś stronę google.com.

dnrlstl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnrlstl
Więcej tematów