WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rząd

Giertych: Polacy będą zadowoleni z nowego rządu

Rozmowy o wejściu LPR do koalicji rządowej były długie i trudne - przyznał Roman Giertych szef Ligi, nowy wicepremier i minister edukacji w koalicyjnym rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Giertych wyraził jednocześnie nadzieję, że Polacy, "którzy czekali na stabilizację (...) będą zadowoleni z wyników" działania
nowego gabinetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP
Podziel się

Zobacz także galerię: Rekonstrukcja rządu

Nie ukrywam, że całą majówkę od 30 kwietnia do dziś spędziliśmy na negocjacjach, również programowych. Doszliśmy do porozumienia przede wszystkim z tego powodu, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, by Polska miała normalnie funkcjonujący rząd, a normalnie funkcjonujący rząd wymaga większości w Sejmie - powiedział Giertych na briefingu po odebraniu nominacji przez nowych ministrów.

WP

Dodał też, że innym z powodów wejścia Ligi do rządu, były oczekiwania wyborców Ligi widoczne - według niego - w badaniach opinii publicznej. Tak zrobiliśmy - z pełnym przekonaniem, że tak możemy zrealizować przynajmniej część naszego programu i służyć Polsce - oświadczył Giertych.

Giertych zapowiedział też, że w ciągu najbliższych tygodni przedstawi program zmian w edukacji: Szkoła wymaga zmian, które zapobiegną narkotykom, przemocy, pozwolą formować nowe pokolenie Polaków. Jak dodał, "konkrety" zaprezentuje w "nieco późniejszym czasie".

Polub WP Wiadomości
WP
WP