Trwa ładowanie...

Gdzie warto polecieć, aby uciec przed zimą?

Już niedługo będziemy musieli pogodzić się z zimową aurą, która pozostanie z nami na kolejne miesiące. Sposobem na ucieczkę przed śniegiem i mrozem okazują się zagraniczne podróże do ciepłych krajów. Sprawdźmy więc, które kierunki cieszą się największą popularnością i jak znaleźć najlepsze oferty na rynku!

Materiał sponsorowany przez eSky
  Źródło: materiały partnera
d2m54sy
d2m54sy

Gdzie warto polecieć, by uciec przed zimową aurą?

Coraz krótszy dzień, temperatury poniżej zera, śnieg - wszystko to może przygnębić i sprawić, że bardzo szybko zatęsknimy za wiosną czy latem. To dlatego coraz więcej osób przekłada wakacyjny urlop właśnie na okres zimowy. Rozwiązanie to ma szereg niewątpliwych zalet, w tym przede wszystkim pozwala cieszyć się słońcem i piękną pogodą nawet wtedy, gdy w naszej szerokości geograficznej panuje sroga zima. 

City Break jako ucieczka przed zimą?

Zimowe podróże mogą mieć formę dłuższego urlopu, ale rosnącą popularnością cieszą się w tej chwili krótkie, zazwyczaj weekendowe wyjazdy. Chodzi o tzw. city break, czyli szybkie, ale intensywne wycieczki, których głównym celem jest poznanie nowych miejsc, próbowanie lokalnych potraw, odwiedzenie miejscowych atrakcji itd. Podstawowym założeniem takiej podróży jest więc aktywne spędzenie czasu, łącząc walory turystyczne, towarzyskie, kulinarne i wiele innych. City break jest świetną odskocznią od codzienności, sposobem na "naładowanie baterii", a w przypadku podróżowania z całą rodziną lub znajomymi - utworzenie jeszcze silniejszej więzi. Zastanawiając się jednak nad wyjazdem z Polski w okresie zimowym, warto wybrać kierunek, który będzie gwarantować przyjazne warunki atmosferyczne i mnóstwo atrakcji dla każdego. 

Podróż w ciepłe kraje - dokąd warto się wybrać?

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Od lat wśród najpopularniejszych kierunków w okresie jesienno-zimowym znajdziemy południe Europy, w tym przede wszystkim Cypr, Włochy, Grecję oraz Hiszpanię. Szczególne miejsce zajmuje Fuerteventura na Oceanie Atlantyckim czy portugalska Madera. Jest to rewelacyjna opcja właśnie w kontekście krótkich wycieczek, ponieważ na miejsce dolecimy w kilka godzin. Jeśli dla kogoś Europa to za mało, świetnym rozwiązaniem jest wylot do Egiptu czy Maroko, gdzie piękna pogoda gwarantowana. Wśród odleglejszych zakątków globu można wymienić Brazylię, Kenię, Zjednoczone Emiraty Arabskie z coraz popularniejszym Dubajem. Oczywiście, ostatnie z tych krajów to propozycje na dłuższą podróż i to dla osób, które uwielbiają takie wyzwania oraz mają już jakieś doświadczenie turystyczne. 

Tanie podróżowanie - jakich zasad się trzymać? 

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Tanie podróże w ciepłe kraje to nie tylko chwyt marketingowy. Nadal można znaleźć na rynku wiele atrakcyjnych ofert na każdą kieszeń. Zagraniczne wyjazdy nie są więc zarezerwowane dla wąskiego grona, ale praktycznie każdy może wybrać coś dla siebie. Jeśli chodzi o środek transportu, najlepszą opcją będzie oczywiście lot samolotem, a tanie loty - eSky.pl najlepiej poszukać właśnie za pośrednictwem internetowych platform podróży. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo szybko znaleźć propozycję, która będzie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Oprócz samego lotu można od razu zarezerwować nocleg, w tym np. w pakiecie Lot+Hotel, a także kupić ubezpieczenie podróżne, a nawet wypożyczyć samochód, który będzie czekać na miejscu. Pomocna okazuje się też zakładka "Okazje", gdzie dostępna jest duża liczba atrakcyjnych ofert, które są jednak ograniczone czasowo, a więc nie ma co zwlekać, tylko od razu z nich korzystać. 

Materiał sponsorowany przez eSky
d2m54sy

WP Wiadomości na:

d2m54sy
Więcej tematów