Trwa ładowanie...
d1a47uc

Gdzie Polacy spędzą tegoroczne wakacje? Jednoznaczne wyniki najnowszego badania

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa. Wiele osób wciąż zastanawia się, czy tegorocznych wakacji nie spędzić w domu. Według najnowszego badania IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski, tylko 6 proc. ankietowanych planuje wyjazd za granicę. Znacznie więcej badanych zamierza spędzić urlop w kraju.
Share
Czy Polacy wyjadą w tym roku za granicę? Najnowsze badanie
Czy Polacy wyjadą w tym roku za granicę? Najnowsze badanieŹródło: PAP
d1a47uc

Wyniki najnowszego badania dotyczącego zbliżających się wakacji nie pozostawiają złudzeń - wybuch epidemii koronawirusa znacząco wpłynął na plany urlopowe Polaków. Na pytanie, jak zamierzają oni spędzić tegoroczne wakacje, aż 55,1 proc. respondentów odpowiedziało, że zostanie w domu.

Z kolei spędzić urlop w Polsce planuje 35,7 proc. pytanych Polaków. Zdecydowanie mniej badanych ma zamiar natomiast wyjechać za granicę - w ten sposób wakacje chce sobie zorganizować jedynie 6,4 proc. osób, które wzięły udział w badaniu IBRiS zleconym przez WP.

2,8 proc. pytanych wciąż nie wie jeszcze, jak spędzi tegoroczny okres urlopowy.

Wakacje 2020. Polacy zostaną w domach?

Naszych respondentów, którzy zadeklarowali, że tegoroczne wakacje spędzą w domu, zapytaliśmy też, z jakiego konkretnie powodu nie zamierzają nigdzie wyjeżdżać. Zdecydowanie najpopularniejszą wybieraną przez ankietowanych opcją była ta, z której wynika, że aktualnie nie stać ich na żaden wyjazd - tak stwierdziło 39,6 proc badanych Polaków.

d1a47uc

Z powodu panującej w Polsce pandemii koronawirusa nie chce wyjechać natomiast 23,6 proc. uczestników badania. 9,5 proc. uważa, że musi zaoszczędzić pieniądze z obawy przed nadciągającym kryzysem, a 20 proc. ankietowanych odpowiedziało, że w czasie urlopu preferuje zostać w domu i nigdzie nie wyjeżdżać.

6,6 proc. przepytanych osób nie jest w stanie określić swoich planów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1a47uc

Podziel się opinią

Share
d1a47uc
d1a47uc
Więcej tematów