Trwa ładowanie...
ycipk-3g9a3h

Frans Timmermans o "polskim przemyśle". "Zatruwa środowisko"

Frans Timmermans w nowej KE będzie odpowiadał za program Europejski Zielony Ład. Holenderski polityk zaznaczył, że niektórym krajom będzie trudniej wprowadzić zmiany proekologiczne. Wśród nich wymienił Polskę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Frans Timmermans skrytykował tendencje nacjonalistyczne
Frans Timmermans skrytykował tendencje nacjonalistyczne (Getty Images, Fot: Horacio Villalobos - Corbis)
ycipk-3g9a3h

- Musimy powiedzieć partnerom spoza UE, że jeśli ich produkt truje bardziej niż ten europejski, trzeba zapłacić na granicy za to, by mógł wjechać. Te pieniądze wykorzystamy na sfinansowanie przemiany ekologicznej - powiedział w rozmowie z dziennikiem "La Repubblica" Frans Timmermans.

Komisarz UE zaznaczył, że problem istnieje też wewnątrz Unii, a zmiany w podejściu do kwestii ekologicznych muszą być wdrożone jak najszybciej. - Oczywiście są kraje z przemysłem, który bardziej zatruwa środowisko, takie jak Polska, i będą miały większe trudności z przeprowadzeniem zmian - powiedział.

ycipk-3g9a3h

Dodał też, że można martwić się o poparcie dla Komisji w kwestiach polityki migracyjnej czy ekologicznej. - Myślę o polskich konserwatystach i Niemcach z CDU, którzy boją się o swój przemysł - uznał Timmermans. I zaznaczył, że nacjonalizm powoduje problemy.

- Najpierw tworzą wroga, potem zakładają plemię, w którym przywódca ma zawsze rację, a członkowie go bronią, niezależnie od wszystkiego .(...) Tak umiera prawda i demokracja. Nacjonalizm izoluje, podczas gdy dzisiaj odpowiada się na sprawy klimatu i rewolucję technologiczną, trzymając się razem - uznał.

Duda pogratulował Tuskowi. Publicyści: to zagrywka kampanijna

ycipk-3g9a3h

Źródło: dziennik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3g9a3h

ycipk-3g9a3h
ycipk-3g9a3h
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów