Trwa ładowanie...
dry5o6q

Francja: terroryści przechowywali pieniądze na paryskim cmentarzu

Na jednym z paryskich cmentarzy islamscy terroryści przechowywali pieniądze przeznaczone na finansowanie zamachów. Na ich trop wpadły razem kontrwywiad francuski i paryska policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francja: terroryści przechowywali pieniądze na paryskim cmentarzu
(AFP, Fot: Martin Bureau)
dry5o6q

Dochodzenie dotyczyło grupy, która planowała zamachy 1 grudnia ubiegłego roku. Jednak dopiero teraz jednostce prowadzącej tę sprawę udało się wpaść na trop znacznej sumy pieniędzy ukrytych w jednym z pustych grobowców na cmentarzu Montparnasse.

Były one przeznaczone na zakup broni, jaka miała być użyta w atakach. Celami zamachów miały być: park rozrywki Disneyland pod Paryżem, wielkie centrum handlowe na ruchliwych przedmieściach stolicy, kawiarnia, w której na piętrze mieści się teatr, oraz biblioteka i merostwo w XX dzielnicy Paryża.

Na ślad pieniędzy trafiono dzięki dwóm tropom. Z jednej strony, kontrwywiad skierował do grupy podejrzewanej o organizowanie akcji terrorystycznej swojego człowieka udającego dżihadystę. Drugim tropem podążała ekipa policji starająca się kontrolować internetowe kontakty podejrzanych z „emirami” z tzw. Państwa Islamskiego w Syrii i w Iraku.

dry5o6q

Podziel się opinią

Share

dry5o6q

dry5o6q
Więcej tematów