Trwa ładowanie...
dym3znq
francja

Francja. Pożar w katedrze św. Piotra i Pawła w Nantes. Prokuratura wskazuje, że to mogło być podpalenie

Francja. Pożar w katedrze św. Piotra i Pawła w Nantes. Przez kilka godzin trwała walka z ogniem w katedrze w Nantes. Prokuratura wskazuje, że to mogło być podpalenie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francja. Pożar w katedrze św. Piotra i Pawła w Nantes
Francja. Pożar w katedrze św. Piotra i Pawła w Nantes (Twitter)
dym3znq

Francja. Katedra w Nantes mogła zostać podpalona

Prokuratura w Nantes uważa, że pożar w katedrze św. Piotra i Pawła w Nantes był najprawdopodobniej spowodowany celowym podpaleniem. Prokurator Pierre Sennes powiedział, że na miejscu wybuchły trzy pożary. Zniszczyły one witraże i wielkie organy, które pochodziły z XV wieku. Wydarzyło się to rok po niszczycielskim pożarze katedry Notre Dame w Paryżu.

Pożar nie dotknął dachu katedry. Pożar rozprzestrzenił się wczesnym rankiem, a potężne płomienie były widoczne z zewnątrz budynku - opisuje BBC. W gaszeniu pożaru udział brało ponad stu strażaków.

dym3znq

Francja. Pożar katedry w Nantes

"To poważny pożar" - poinformowało w sobotę wczesnym rankiem AFP centrum operacyjne ds. pożarów i ratownictwa Codis. Służby pożarnicze zostały zaalarmowane w sobotę o godz. 7.44, na miejsce wysłano 60 strażaków. Ci walczyli z ogniem kilka godzin, po godz. 11 pożar opanowano.

To nie pierwszy pożar w katedrze w Nantes. 28 stycznia 1972 r. na dachu katedry wybuchł wielki pożar, który zniszczył dużą część wyposażenia wnętrza, częściowo następnie zrekonstruowanego. Do wypadku doszło w wyniku prac dekarskich. Dopiero po ponad 13 latach prac rekonstrukcyjnych, w maju 1985 r., katedra została ponownie otwarta.

Katedra św. Piotra i Pawła w Nantes to świątynia wybudowana w stylu gotyckim. Powstawała ponad 400 lat, od 1434 roku. W czasie Rewolucji Francuskiej kościół zamknięto i przywrócono katolikom dopiero w 1802 roku.

dym3znq

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Paweł Szefernaker: Potępiłbym każdego, kto obraziłby wyborców Trzaskowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dym3znq

Podziel się opinią

Share

dym3znq

dym3znq
Więcej tematów