Trwa ładowanie...

Filmy z Jamesem Bondem będą zabronione w Polsce?

Emitowanie w telewizji filmów o Jamesie Bondzie może być niezgodne z nową ustawą medialną, nad którą pracuje Sejm, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na opinie ekspertów wyrażone na spotkaniu w Kancelarii Bird & Bird.

Share
Filmy z Jamesem Bondem będą zabronione w Polsce?
Źródło: AFP
d4j6edz

Chodzi o to, że w tych filmach pojawia się zbyt wiele reklam produktów, takich jak auta, zegarki czy alkohole. Tymczasem zgodnie z projektem ustawy umieszczanie w filmie produktu lub nawiązywanie do jakiejś usługi w dialogach będzie zabronione.

Powoływanie się w scenariuszu na konkretny artykuł będzie możliwe tylko wtedy, gdy na ekranie w czasie emisji programu pojawi się specjalny znak graficzny informujący o reklamie.

To nie jedyna niedorzeczność, do jakiej może w przyszłości doprowadzić stosowanie nowych przepisów ustawy medialnej. Np. umożliwienie relacjonowania wszystkim nadawcom ważnych wydarzeń sportowych naruszy wewnętrzne regulacje FIFA lub UEFA, pisze "DGP".

Projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji został przyjęty przez Radę Ministrów w grudniu. Obecnie prace nad ustawą trwają w Sejmie; projekt jest po pierwszym czytaniu.

d4j6edz

Podziel się opinią

Share
d4j6edz
d4j6edz
Więcej tematów