Trwa ładowanie...
d40w24q
d40w24q

Fałszywa opiekunka okradała emerytów

Co najmniej siedmioro starszych, samotnych osób okradła w Elblągu kobieta, podająca się za pracownicę opieki społecznej - poinformował Jakub Sawicki z tamtejszej policji. Okradzionych może być jednak znacznie więcej.
Share
d40w24q

Według policji Katarzyna G. - podająca się za pracownika socjalnego - wykorzystywała w kontaktach ze starszymi ludźmi doświadczenia z pracy w stowarzyszeniu pomocy humanitarnej. Zwolniono ją we wrześniu z powodu podejrzeń o okradanie podopiecznych.

Wszystkie przestępstwa Katarzyny G. miały podobny scenariusz. Fałszywa pracownica socjalna robiła rozpoznanie w wybranym budynku. Wypytywała o osoby starsze, niedołężne i samotne. Potem pukała do drzwi takich ludzi i przedstawiała się jako pracownica ośrodka opieki społecznej. Proponowała pomoc w zrobieniu zakupów przed świętami lub możliwość wykupienia tanich obiadów.

- Każda taka wizyta kończyła się kradzieżą lub oszustwem. Katarzyna G. była bezwzględna wobec ofiar - powiedział rzecznik komendy policji w Elblągu, Jakub Sawicki. Podejrzana nie poprzestawała zwykle na wyłudzeniu zaliczki na zakupy. Obserwowała skąd emeryci wyjmują pieniądze i wykorzystując ich nieuwagę, okradała z ukrytych oszczędności.

Katarzyna G. po zatrzymaniu przez policję przyznała się do kilku oszustw i kradzieży. Funkcjonariusze podejrzewają jednak, że było ich znacznie więcej, lecz nie zostały zgłoszone przez poszkodowanych.

Podejrzanej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Katarzyna G. była wcześniej notowana przez policję i karana za włamania.

NaSygnale.pl: Tragiczny finał libacji - zarąbał kolegę siekierą!

d40w24q

Podziel się opinią

Share
d40w24q
d40w24q
Więcej tematów