ycipk-1xbdqz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
królowa

Elżbieta II najstarszym brytyjskim monarchą

Królowa Elżbieta II staje się najstarszym monarchą w brytyjskiej historii, dystansując swoją
praprababkę królową Wiktorię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta II najstarszym brytyjskim monarchą
(AFP)
ycipk-1xbdqz

Królowa Wiktoria, urodzona 24 maja 1819 roku, zmarła 22 stycznia 1901 roku, przeżywszy 81 lat, siedem miesięcy i 29 dni, lub 81 lat i 243 dni.

Według Pałacu Buckingham królowa Elżbieta II, która urodziła się 21 kwietnia 1926 roku, około godziny 18 prześcignie pod względem długości życia Wiktorię.

Kalkulacja uwzględnia również godzinę narodzin i śmierci królowej Wiktorii i godzinę przyjścia na świat Elżbiety.

ycipk-1xbdqz

Według innych specjalistów od monarchii brytyjskiej rekord mierzony w kategorii pełnych dni królowa pobije w sobotę, 22 grudnia.

Królowa Wiktoria wciąż dzierży palmę pierwszeństwa pod względem długości panowania - 64 lata. Ten rekord królowa Elżbieta pobić może dopiero za osiem lat, we wrześniu 2015 roku.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1xbdqz

ycipk-1xbdqz
ycipk-1xbdqz