Trwa ładowanie...
d2qmr8z
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
królowa

Elżbieta II najstarszym brytyjskim monarchą

Królowa Elżbieta II staje się najstarszym monarchą w brytyjskiej historii, dystansując swoją
praprababkę królową Wiktorię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta II najstarszym brytyjskim monarchą
(AFP)
d2qmr8z

Królowa Wiktoria, urodzona 24 maja 1819 roku, zmarła 22 stycznia 1901 roku, przeżywszy 81 lat, siedem miesięcy i 29 dni, lub 81 lat i 243 dni.

Według Pałacu Buckingham królowa Elżbieta II, która urodziła się 21 kwietnia 1926 roku, około godziny 18 prześcignie pod względem długości życia Wiktorię.

Kalkulacja uwzględnia również godzinę narodzin i śmierci królowej Wiktorii i godzinę przyjścia na świat Elżbiety.

d2qmr8z

Według innych specjalistów od monarchii brytyjskiej rekord mierzony w kategorii pełnych dni królowa pobije w sobotę, 22 grudnia.

Królowa Wiktoria wciąż dzierży palmę pierwszeństwa pod względem długości panowania - 64 lata. Ten rekord królowa Elżbieta pobić może dopiero za osiem lat, we wrześniu 2015 roku.

d2qmr8z

Podziel się opinią

Share

d2qmr8z

d2qmr8z
Więcej tematów