Trwa ładowanie...

Dwóch zabitych w katastrofie wojskowego śmigłowca w Szwajcarii

• Szwajcarski śmigłowiec wojskowy rozbił się nad Przełączą Świętego Gotarda
• Obaj piloci zginęli - poinformował dowódca sił powietrznych Szwajcarii
• Przeżył trzeci z członków załogi
• Szwajcarskie lotnictwo wstrzymało wszystkie loty maszyn Super Puma

Dwóch zabitych w katastrofie wojskowego śmigłowca w SzwajcariiŹródło: AFP, fot: Michael Buholzer
d2aqs54
d2aqs54

Szwajcarski wojskowy śmigłowiec Super Puma rozbił się nad Przełęczą Świętego Gotarda; obaj jego piloci zginęli, a ciężko ranny trzeci członek załogi został przewieziony do szpitala - poinformował dowódca sił powietrznych Szwajcarii Aldo Schellenberg.

Do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy szwajcarskie lotnictwo wojskowe wstrzymało loty wszystkich swych maszyn Super Puma - zaznaczył Schellenberg. Dochodzenie wszczął wojskowy wymiar sprawiedliwości.

W Norwegii zawieszono na początku czerwca loty wszystkich tamtejszych śmigłowców Super Puma, gdy w kwietniu w wypadku jednego z nich zginęło 13 ludzi.

d2aqs54

Katastrofa szwajcarskiego śmigłowca nastąpiła tuż po jego starcie. Wcześniej przetransportował on na Przełęcz Świętego Gotarda delegację Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), składającą się z czterech oficerów i delegata z Francji. Nikt z nich nie został ranny.

29 sierpnia myśliwiec F/A-18 lotnictwa wojskowego Szwajcarii rozbił się o górskie zbocze krótko po starcie do lotu ćwiczebnego, a jego pilot zginął. Jak później podano, kontrola naziemna nakazała mu lot na zbyt małej wysokości.

d2aqs54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aqs54
Więcej tematów