Trwa ładowanie...

Dudabus rusza w trasę po Polsce

Jednym z motywów przewodnich mojej kampanii jest chęć reindustrializacji kraju; tylko odbudowa polskiego przemysłu, gospodarki tworzą nadzieję dla młodych ludzi - powiedział Andrzej Duda. Kandydat PiS na prezydenta w poniedziałek wraz ze swoim sztabem wyborczym i sympatykami Dudabusem wyrusza w podróż po Polsce.

Share
Dudabus rusza w trasę po Polsce
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d4bi41o

Dudabus, czyli autobus marki Autosan, w poniedziałek pojedzie do Ostrowi Mazowieckiej i Węgrowa.

- Mam nadzieję na dobre spotkania z mieszkańcami, na rozmowę na tematy krajowe, na tematy lokalne, ale i o tym, co trapi mieszkańców i o tym, jak chcieliby, aby zmieniała się Polska - mówił Duda.

d4bi41o

Kandydat na prezydenta podkreślił, że odwiedził już ponad 70 powiatów, gdzie rozmawiał z mieszkańcami na temat wyjeżdżających za granicę młodych ludzi, "o braku perspektyw, a przede wszystkim o likwidacji Polski powiatowej".

- Ludzie czekają z utęsknieniem w Polsce, że coś się zmieni i widzą tę nadzieję - podkreślił.

Duda wskazywał, że autobus, którym porusza się po Polsce "Dudabus to polski Autosan, polski produkt, polska myśl techniczna; to jest to, czego nam dzisiaj bardzo brakuje i co powinniśmy odbudować".

- Powinniśmy w Polsce wrócić do produkcji, tym razem nowoczesnych autobusów, nowych autobusów. To jest jeden z motywów przewodnich mojej kampanii. Chcę reindustrializacji kraju - tylko budowa polskiego przemysłu, polskiej gospodarki stworzy nadzieję dla młodych ludzi, tworzy szansę tego, żeby mogli w Polsce żyć godnie - mówił.

d4bi41o

Pytany przez dziennikarzy, czy stanie do debaty z kandydatem PSL na prezydenta Adamem Jarubasem, powiedział, że "to trochę taka dziwna sytuacja, bo w zeszłym tygodniu przynajmniej czterech dziennikarzy pytało, czy będę debatował z Bronisławem Komorowskim".

- Jestem gotowy do takiej debaty w każdej chwili. Koledzy się śmieją, że po sobotniej konwencji, po moim wystąpieniu (prezydent Komorowski) się przestraszył i chowa się za plecami swojego koalicjanta - stwierdził kandydat PiS.

- Nie mam nic przeciwko debacie, jeżeli panowie chcą, to mogą przyjść razem - dodał.

Zobacz też: Adam Jarubas wzywa Andrzeja Dudę do debaty

d4bi41o

Podziel się opinią

Share
d4bi41o
d4bi41o
Więcej tematów