Trwa ładowanie...

Lawina komentarzy po decyzji Dudy. "Co za wstyd!"

Po decyzji Andrzeja Dudy, który podpisał ustawę o powołaniu Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 posypała się lawina komentarzy. Niektórzy twierdzą wręcz, że tym ruchem Duda porzucił marzenia o karierze zagranicznej.

Lawina komentarzy po decyzji Dudy ws. "lex Tusk"Lawina komentarzy po decyzji Dudy ws. "lex Tusk"Źródło: PAP
d3gqi0o
d3gqi0o

W poniedziałek prezydent Duda ogłosił, że podpisał ustawę o powołaniu Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, nazywaną także "lex Tusk".

Duda dodał, że ustawa zostanie skierowana także w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. W sieci pojawiła się już lawina komentarzy dotyczących decyzji prezydenta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: "Demoralizacja". Poseł opozycji o milionach Sadurskiej

"Lex Tusk" podpisane przez prezydenta. W sieci zawrzało

"Kolejny raz strach przed prezesem i bezwzględne posłuszeństwo wygrały z normami konstytucyjnymi i elementarną przyzwoitością" - tak decyzję prezydenta skomentował Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

"Prezydent Andrzej Duda skompromitował się. Ale to pokazuje jasno, ta władza nie cofnie się przed niczym, żeby zmanipulować wybory. Boją się tchórze. Chcą dorwać Donalta Tuska " - napisała Katarzyna Lubnauer (.Nowoczesna).

"Duda popełnił właśnie największy swój błąd polityczny" - oceniła Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska).

"Polska nie ma Prezydenta. To już tylko tchórzliwy podnóżek prezesa" - skomentował Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska).

"Donald Tusk dostał 'prezent' przed niedzielnym marszem" - skomentował dziennikarz WP Rafał Mrowicki.

"Andrzej Duda stchórzył. Oznacza, że nie jest samodzielnym politykiem. Podpisanie tej haniebnej ustawy wyklucza nas z demokratycznego świata. Nie pozwolimy na to. Spotykamy się 4 czerwca, a potem na wyborach. Koniec PiS-u jest bliski. Wygramy" - napisał Dariusz Joński (Inicjatywa Polska).

"Duda miał dziś szansę zostać prezydentem RP. Nie skorzystał. Do historii przejdzie jako długopis" - stwierdził z kolei dziennikarz "Gazety Wyborczej" Bartosz T. Wieliński.

"Co za wstyd! Andrzej Duda to prawnik? Adwokat? Dr nauk prawnych? Chyba żart! To będzie komisja im A. Dudy! I to on bierze na siebie odpowiedzialność za rozwalenie życia publicznego, polowania na czarownice i wprowadzenie instytucji jaczejki politycznej! To po nim zostanie!" - skomentował Krzysztof Śmiszek z Nowej Lewicy.

- To jest kpina z podstawowych wartości polskiej Konstytucji. Nie będziemy brać udziału w tej farsie - zapowiedział na konferencji prasowej Adrian Zandberg (Lewica Razem). - Miał pan szansę zostać dzisiaj mężem stanu, ale pan nim nie został. Zrobił pan rzecz absolutnie haniebną, złamał pan Konstytucję - dodał Włodzimierz Czarzasty (Nowa Lewica).

d3gqi0o

"Skompromitowany prezydent Duda kompromituje się po raz kolejny. Wraz z Kaczyńskim ciągną Polskę na wschód. Poniesie za to odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu" - wskazał Jan Grabiec (Platforma Obywatelska).

"Prezydent chyba definitywnie porzucił marzenia o karierze zagranicznej po zakończeniu swojej kadencji" - ocenił Jan Strzeżek.

"Ustawa wprowadzająca sąd kapturowy nad politykami opozycji z podpisem prezydenta. To fatalna decyzja. Miejsce tej sprzecznej z Konstytucją, prawem międzynarodowym i zdrowym rozsądkiem bolszewickiej ustawy jest w koszu!"- zaznaczył Władysław Kosiniak-Kamysz (Koalicja Polska).

"Prezydent Andrzej Duda ogłasza, że podpisuje ustawę i kieruje do kontroli następczej do TK. Słaby i tchórzliwy unik. Wiadomo, że TK to w części przybudówka PiS. Napisałbym, że to zawód, ale prezydent zawiódł już tyle razy, że niczego innego się po nim nie spodziewam" - stwierdził dziennikarz dorzeczy.pl Łukasz Warzecha.

"Prezydent Andrzej Duda wybrał interes PiS, a nie interes Polski! Wstyd i hańba, że taki człowiek jest głową państwa!" - dodał Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica).

"Ustawa o Berezie Kartuskiej 2023 z podpisem Prezydenta" - skomentował dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

Bardzo dobrze, że podpisał

"Krótko Andrzej Duda był dla totalnej opozycji Panem Prezydentem. Bardzo dobrze, że podpisał ustawę ds zbadania wpływów rosyjskich w Polsce. Prawda wyzwala, a uczciwi nie mają się czego obawiać!" - tak z kolei decyzję prezydenta skomentował Marek Pęk (Prawo i Sprawiedliwość).

"Wyjaśnianie i naświetlanie opinii publicznej kwestii rosyjskich wpływów trwa już w wielu krajach Europy. W Parlamencie Europejskim specjalna komisja INGE2, której jestem wiceprzewodniczącą, zajmuje się między innymi rosyjskimi próbami ingerencji w europejskie procesy polityczne. Bardzo dobrze, że także w Polsce zostanie powołana komisja do spraw badania rosyjskich wpływów. Dziękuję Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za szybkie podpisanie ustawy, która umożliwi przeanalizowanie spraw kluczowych dla bezpieczeństwa Polski" - napisała Beata Szydło (Prawo i Sprawiedliwość).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3gqi0o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gqi0o
Więcej tematów