Trwa ładowanie...
d2mds56

Drugi dzień matur

Punktualnie o godz. 9. absolwenci szkół średnich dziennych rozpoczęli w piątek drugi dzień egzaminów dojrzałości. Dorośli ze szkół wieczorowych będą zdawać maturę po południu - ich egzaminy rozpoczną się o godz. 15.30.
Share
d2mds56

Tegoroczni maturzyści jako jedyni mieli możliwość wyboru sposobu zdawania egzaminu dojrzałości: według starych lub nowych zasad. W piątek "starzy maturzyści" przystąpili do egzaminu pisemnego z wybranego przedmiotu (język obcy, matematyka, historia, chemia, biologia, fizyka, łacina). Najczęściej, tak samo jak w latach ubiegłych wybierano matematykę. Część "nowych maturzystów" pisze egzamin z języka obcego.

Spośród "nowych maturzystów" egzamin dojrzałości zdają w piątek tylko ci, którzy zdecydowali się na egzamin pisemny z języka angielskiego - jest ich blisko 5,5 tys. Pozostali, którzy wybrali języki: niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański lub włoski, będą zdawać egzaminy w późniejszych dniach.

Chęć przystąpienia do egzaminów zadeklarowało w tym roku ponad 505 tys. absolwentów szkół średnich. Według Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, tylko 6,7 tys. osób zdecydowało się zdawać nową maturę. Stanowi to 1,33% wszystkich tegorocznych maturzystów.

d2mds56

W przyszłym roku znów obowiązywać będzie stara matura. Nowa matura, jako jedyna obowiązująca, zostanie wprowadzona do szkół w 2005 r.

Najwięcej "nowych maturzystów" jest w woj. małopolskim (ok. 1,4 tys.) i dolnośląskim (1,3 tys.); najmniej w woj. świętokrzyskim - na zdawanie egzaminu dojrzałości według nowych zasad zdecydowało się tam tylko 13 uczniów.

W czwartek, pierwszego dnia matur, wszyscy zdawali egzamin pisemny z języka polskiego.(ck)

d2mds56

Podziel się opinią

Share
d2mds56
d2mds56
Więcej tematów