Trwa ładowanie...
d4kadp2

Demonstracja przed kopalnią Brzeszcze

Przed kopalnią Brzeszcze dziś popołudniu odbędzie się demonstracja organizowana przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno Strajkowy. To jeden z elementów akcji, która jest wynikiem niewypełnienia - zdaniem związkowców - zapisów styczniowego porozumienia podpisanego pomiędzy rządem a stroną społeczną.

d4kadp2

Termin jego realizacji minął 30 września stąd już 1 października ogłoszona została gotowość strajkowa we wszystkich kopalniach.

Szef Solidarności w kopalni Brzeszcze Stanisław Kłysz poinformował, że manifestacja rozpocznie się o godzinie 14.00 przed bramą kopalni, potem odbędzie się przemarsz przez gminę Brzeszcze. Demonstranci wrócą następnie przed bramę kopalni.

Jakie będą kolejne akcje związkowców - tego na razie nie chcą zdradzać. Jak zapewnił jednak przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz - będą one bardzo przemyślane. - Będziemy prowadzić akcje niepolegające na rwaniu kamieni i rzucaniu brukiem, a będą to sprytne akcje, które będą boleć Platformę Obywatelską - dodaje.

Finał związkowych akcji ma się odbyć w Warszawie i to jeszcze przed wyborami.

d4kadp2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kadp2
Więcej tematów