Trwa ładowanie...

Decathlon wycofuje produkty ze względów bezpieczeństwa. Jeśli je kupiłeś, natychmiast przestań ich używać!

• Sklep Decathlon prosi o natychmiastowe zaprzestanie korzystania z niektórych produktów marki Black Diamond
• Chodzi o produkty asekurujące przy wspinaczce
• Na stronie producenta można sprawdzić, które dokładnie produkty są wadliwe

Decathlon wycofuje produkty ze względów bezpieczeństwa. Jeśli je kupiłeś, natychmiast przestań ich używać!Źródło: Black Diamond
dhe9psh

Fani wspinaczki powinni to przeczytać. Niektóre produkty marki Black Diamond, służące do asekuracji w trakcie wspinaczki mogą być wadliwe. Jak pisze w swoim oświadczeniu sklep:

Jeśli jesteś użytkownikiem któregoś z powyższych artykułów prosimy o NATYCHMIASTOWE zaprzestanie użytkowania ich oraz kontrolę, czy jest on zdatny do użytku. Jeśli dojdą Państwo do wniosku, że nie, firma Black Diamond wymieni go bezpłatnie. Decathlon Sp. z o.o. apeluje o zwrot produktów marki Black Diamond: POSIWIRE QUICKPACK, POSITRON QUICKDRAW, CAMALOT™ i IRON CRUISER VIA FERRATA.

Na stronie producenta sprzętu: Blackdiamondequipment.com można zweryfikować, czy przedmiot nadaje się do wymiany. Jak informuje Decathlon, do tej pory, nie przydarzył się żaden wypadek, jednakże ze względów bezpieczeństwa marka woli wymienić wadliwe produkty.

dhe9psh

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów również wydał oświadczenie:

Przedsiębiorca Decathlon Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że urządzenia do asekuracji Black Diamond Camalot C4P, referencja Decathlon: 80000586, kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone, sprzedawane od 27.12.2015 r. do 01.05.2016 r., mogły zostać źle znitowane, co może zagrażać bezpieczeństwu użytkowników. Wadliwy produkt został wycofany ze sprzedaży. Wszystkie sklepy Decathlon w Polsce zostały poinformowane o wadzie produktu i procedurze zwrotu. W sklepach przy wejściu oraz punkcie obsługi klienta wywieszono informację dla klientów. Informacja została także umieszczona na stronie internetowej www.decathlon.pl w zakładce „Wycofane produkty”.

dhe9psh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhe9psh
Więcej tematów