Trwa ładowanie...
d1juzph

CKE Matura 2019. Wyniki matur 2019 online. Wiemy, kiedy CKE je udostępni

CKE Matura 2019. Dotychczas CKE wyniki matur publikowała o północy. Tym razem będzie inaczej. Na stronie internetowej CKE czytamy, że wyniki matur 2019 zostaną opublikowane między godziną 8 a 10 rano 4 lipca. W oczekiwaniu na wyniki sprawdzamy, co może zrobić uczeń, któremu nie udało się zdać egzaminu maturalnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CKE Matura 2019. Wyniki matur 2019 nie zostaną opublikowane o północy
CKE Matura 2019. Wyniki matur 2019 nie zostaną opublikowane o północy (East News)
d1juzph

CKE Matura 2019. Wyniki matur 2019 online

CKE nie opublikuje wyników matur 2019 o północy w nocy z 3 na 4 lipca. Wyniki matur online będzie można sprawdzić dopiero 4 lipca między godziną 8 a 10 rano.

Żeby sprawdzić wyniki matur, należy zalogować się na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej odpowiedniej dla szkoły, w której uczeń zdawał egzamin maturalny. Loginem do konta jest PESEL. Hasło przekazała szkoła.

d1juzph

W czwartek 4 lipca uczniowie będą mogli w szkołach odbierać świadectwa dojrzałości.

CKE Matura 2019. Co, jeśli nie uda się zdać?

W trudnej, ale nie krytycznej, sytuacji będą osoby, którym nie udało się zdać któregoś z egzaminów maturalnych. Przypomnijmy, że w przypadku matur na poziomie podstawowym należy zdobyć 30 proc. wszystkich punktów, aby zaliczyć egzamin.

Jeżeli uczeń nie zdał tylko jednego egzaminu maturalnego, to może złożyć podanie o przystąpienie do egzaminu poprawkowego, który odbędzie się 20 sierpnia (w przypadku matury pisemnej lub ustnej) oraz 21 sierpnia (tylko matura ustna).

Jeżeli uczeń nie zdał więcej niż jednego egzaminu, wówczas nie może poprawiać ich w sierpniu. Jedynym sposobem na zdanie matury będzie dla niego ponowne zdawanie egzaminu za rok.

Zdający, którzy nie będą pewni, czy ich matury zostały właściwie sprawdzone, mają prawo ubiegać się o wgląd do swojej pracy.

d1juzph

Podziel się opinią

Share
d1juzph
d1juzph
Więcej tematów