Trwa ładowanie...

CKE Matura 2019. Wyniki matur 2019 online. Wiemy, kiedy CKE je udostępni

CKE Matura 2019. Dotychczas CKE wyniki matur publikowała o północy. Tym razem będzie inaczej. Na stronie internetowej CKE czytamy, że wyniki matur 2019 zostaną opublikowane między godziną 8 a 10 rano 4 lipca. W oczekiwaniu na wyniki sprawdzamy, co może zrobić uczeń, któremu nie udało się zdać egzaminu maturalnego.

Share
CKE Matura 2019. Wyniki matur 2019 online. Wiemy, kiedy CKE je udostępniŹródło: East News
d4l1s23

CKE Matura 2019. Wyniki matur 2019 online

CKE nie opublikuje wyników matur 2019 o północy w nocy z 3 na 4 lipca. Wyniki matur online będzie można sprawdzić dopiero 4 lipca między godziną 8 a 10 rano.

Żeby sprawdzić wyniki matur, należy zalogować się na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej odpowiedniej dla szkoły, w której uczeń zdawał egzamin maturalny. Loginem do konta jest PESEL. Hasło przekazała szkoła.

W czwartek 4 lipca uczniowie będą mogli w szkołach odbierać świadectwa dojrzałości.

d4l1s23

CKE Matura 2019. Co, jeśli nie uda się zdać?

W trudnej, ale nie krytycznej, sytuacji będą osoby, którym nie udało się zdać któregoś z egzaminów maturalnych. Przypomnijmy, że w przypadku matur na poziomie podstawowym należy zdobyć 30 proc. wszystkich punktów, aby zaliczyć egzamin.

Jeżeli uczeń nie zdał tylko jednego egzaminu maturalnego, to może złożyć podanie o przystąpienie do egzaminu poprawkowego, który odbędzie się 20 sierpnia (w przypadku matury pisemnej lub ustnej) oraz 21 sierpnia (tylko matura ustna).

Jeżeli uczeń nie zdał więcej niż jednego egzaminu, wówczas nie może poprawiać ich w sierpniu. Jedynym sposobem na zdanie matury będzie dla niego ponowne zdawanie egzaminu za rok.

Zdający, którzy nie będą pewni, czy ich matury zostały właściwie sprawdzone, mają prawo ubiegać się o wgląd do swojej pracy.

d4l1s23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l1s23
d4l1s23
Więcej tematów