Trwa ładowanie...
dyi4mwm

Chrońcie białoruskich opozycjonistów

Związek Białoruskich Uchodźców Politycznych w Polsce apeluje do polskich partii politycznych, by zwróciły się do Sejmu z prośba o powstrzymanie działania polsko - białoruskiej umowy o pomocy prawnej. Zdaniem związku, władze Białorusi wykorzystują tę umowę do prześladowania przebywających w naszym kraju białoruskich opozycjonistów.

Share
dyi4mwm

_ Umowa została zawarta w 1994 roku i straciła swoja prawomocność w roku 1999, gdy na Białorusi odbył się konstytucyjny zamach stanu_ - czytamy w apelu. Członkowie związku uważają, że na podstawie tej umowy w Polsce aresztowano już kilku działaczy opozycyjnych, a wszyscy przebywający tu uchodźcy czują się zagrożeni ekstradycją na Białoruś.

Według związku, niektóre przepisy umowy są sprzeczne z Konwencją ONZ o Uchodźcach i Europejską Konwencją o Ekstradycji. Uchodźcy proszą, by umowa przestała być stosowana do czasu , gdy - jak to określili w swoim apelu - _ na Białorusi nie zostanie przewrócona prawomocność władz i demokratyczny sposób rządzenia państwem_. (reb)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dyi4mwm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyi4mwm
dyi4mwm
Więcej tematów